Lietuvoje

2019.01.02 14:27

K. Prunskienės sūnus: šnipinėjimo byloje buvau apklaustas, bet ne suimtas

Aleksandra Ketlerienė, DELFI.lt2019.01.02 14:27

Praėjusių metų pabaigoje teisėsauga paskelbė atliekanti naują tyrimą dėl galimo šnipinėjimo Rusijai, kur įtarimai pareikšti neįvardijamam „visam tinklui asmenų“, tarp jų – buvusiam Socialinistinio liaudies fronto lyderiui Algirdui Paleckiui, kuris, kaip skelbė teisėsauga, spalį buvo suimtas.

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis interviu LRT TELEVIZIJAI nei patvirtino, nei paneigė, kad tarp suimtųjų šioje byloje – ir buvusios Lietuvos ministrės pirmininkės Kazimiros Prunskienės sūnus, Liaudies partijos pirmininkas Vaidotas Prunskus.

Į klausimą, ar kartu su A. Paleckiu buvo suimtas ir V. Prunskus, D. Jauniškis atsakė: „Vėlgi paliksiu tą klausimą kabėti ore, nei patvirtinsiu, nei paneigsiu“.

DELFI pavyko susisiekti su pačiu V. Prunskumi, kuris paneigė buvęs suimtas. Tačiau patvirtino, kad buvo teisėsaugos apklaustas kaip liudininkas.

„Ne, be abejo netiesa (kad buvau suimtas – DELFI), čia kažkoks nesusipratimas. Reikėtų Nemiros Pumprickaitės (LRT žurnalistės – DELFI) klausti, nes jos interviu su VSD vadovu Jauniškiu buvo paminėta, kad viešojoje erdvėje tokia informacija apie mane sklando. Reikėtų jos klausti, iš kur ji tą informaciją gavo, galbūt čia jos pačios išgalvota informacija. Bijau pasakyti, nes tikrai neturiu atsakymo į šitą klausimą“, – sakė V. Prunskus.

Paklaustas, kas jį sieja su A. Paleckiu, V. Prunskus teigė, kad pažįsta jį apie „porą metų“, tačiau per tuos porą metų jį neva buvo sutikęs atsitiktinai tik kokius keturis kartus.

„Ponas Jauniškis nepatvirtino, kad buvau sulaikytas (…). Nežinau, galbūt jų darbo reglamentas toks (nei patvirtinti, nei paneigti – DELFI), sunku pasakyti. Irgi negaliu atsakyti į šitą klausimą“, – DELFI komentavo V. Prunskus.

Jam taip pat sunku atsakyti į klausimą, ar ši situacija kaip nors yra susijusi su jo motina K. Prunskiene.

„Kyla įvairių minčių, tiesą sakant. Kadangi neaišku, nuo ko prasidėjo šita situacija, dėl to nėra ir atsakymo“, – sakė jis.

Jis taip pat patvirtino, kad nors nebuvo suimtas, tačiau šioje byloje buvo apklaustas. Paprašytas atskleisti daugiau detalių apie apklausą – kada ji vyko, kas vykdė, ar jis buvo apklausiamas dėl savo ryšių su Rusija, V. Prunskus sakė nuo detalesnių komentarų norintis susilaikyti, mat šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas.

DELFI primena, kad 2018 m. gruodžio 19 dieną buvo paviešinta informacija, kad dėl įtariamo šnipinėjimo Rusijai buvo suimtas A. Paleckis. Spaudos konferenciją tuomet surengę Generalinės Prokuratūros vadovas Evaldas Pašilis, VSD vadovas D. Jauniškis ir Generalinis policijos komisaras Linas Pernavas teigė, kad šioje byloje įtarimai pareikšti ne vienam asmeniui, suimtas ne vienas asmuo, tačiau konkrečių skaičių neatskleidė.

VSD direktorius D. Jauniškis tuomet sakė, kad buvo siekiama daryti įtaką Lietuvos politiniams procesams.

„Šiam tikslui verbuojami asmenys, galintys tiesiogiai ar per tarpininkus formuoti politinių partijų programas ar jų struktūrą, pasinaudodami įvairiais žiniasklaidos kanalais, prisidėti prie Rusijos minkštosios galios didinimo šalyje“, – sakė D. Jauniškis. Tačiau jis patikslino, kad kalba eina ne apie parlamentines partijas.

2008 metais įsteigtas Socialistinis liaudies frontas bei jo buvęs vadovas A. Paleckis ne kartą minėti viešose žvalgybos ataskaitose dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.