Lietuvoje

2019.01.02 11:38

V. Pranckietis: mums reikėjo dirbti taip, kad mokytojų streiko nebūtų buvę

ELTA 2019.01.02 11:38

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis tvirtina, kad per pastaruosius metus valdantieji pasimokė iš jiems duotų pamokų ir dabar jau sugeba dirbti kaip frakcija. Parlamento vadovas pripažino ir padarytas klaidas – viena jų, kalbėjo V. Pranckietis, mokytojų streiką sukėlęs pedagogų etatinio darbo apmokėjimo reformos įgyvendinimas.  

„Mūsų išmoktos politinės pamokos buvo tos, kad mes jau mokėjome veikti kaip frakcija, kaip partija ir susirasti partnerių pakankamai, kad galėtume įgyvendinti savo tikslus“, – „Žinių radijui“ kalbėjo V. Pranckietis.

„Valstiečiams“ priklausantis politikas taip pat pripažino, kad nepavyko išvengti klaidų. Jis pabrėžė, kad nors etatinio darbo apmokėjimo reforma buvo sėkminga, problemų kilo dėl jos įgyvendinimo. Pasak V. Pranckiečio, mokytojų streikas kilo būtent dėl nesugebėjimo įgyvendinti šią reformą. 

„Mums reikėjo dirbti taip, kad tokių reiškinių nebūtų, kad mes šimtmetį švęstume pakiliai, o ne su tokiais įvykiais kaip streikai“, – apibendrino V. Pranckietis. 

ELTA primena, kad streikuojantys pedagogai tris savaites praleido Švietimo ir mokslo ministerijoje. Neterminuotą švietimo darbuotojų streiką Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga paskelbė lapkričio 12 dieną. Jo piko metu streikavo per 1500 mokytojų.