Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.01 11:20

Dvi ministerijos keičia pavadinimus

ELTA 2019.01.01 11:20

Sausio 1-ąją įsigalioja Seimo priimtos vyriausybės įstatymo pataisos, kuriomis nutarta pakeisti Ūkio bei Švietimo ir mokslo ministerijų pavadinimus.

Švietimo ir mokslo ministerija vadinsis Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Kaip tvirtina iniciatoriai, pakeitus šios ministerijos pavadinimą bus sudarytos prielaidos padidinti sporto prestižą visuomenėje ir valstybės bei savivaldybių institucijose ir įstaigose, taip pat pagerinti tarptautinį bendradarbiavimą fizinio aktyvumo ir sporto srityse. Taip pat tikimasi sustiprinti ministerijos vaidmenį sporto srityje. 

Ūkio ministerija pavadinimą keisti norėjo, nes jis nėra šiuolaikiškas ir neatitinka jos realiai atliekamų funkcijų, be to, pati ministerija ne tik pervadinama, bet ir pertvarkoma. 

„Ūkio ministerijos vaidmuo ir struktūra neatitinka šiuolaikinės ekonomikos keliamų iššūkių, todėl šiuo metu ministerijoje atliekama reorganizacija siekiant stiprinti tas sritis, kurios artimiausioje ateityje privalo tapti šalies ekonomikos varikliu: inovacijų, skaitmeninės ekonomikos, pramonės, eksporto, investicijų. Atsižvelgiant į šiuos procesus ministerijos pavadinimo keitimas nėra pats svarbiausias veiksmas, tačiau jis atskleis ministerijos virsmą į modernią viešojo administravimo instituciją ir tiksliau atspindės ministerijos kuruojamas viešojo valdymo sritis“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Kertine reorganizacijos ašimi tapo tai, kad Ūkio ministerija pernai tapo vienvalde inovacijų politikos formuotoja – jai patikėta skaitmeninės ekonomikos politika ir šalies informacinių išteklių konsolidacija, pažymima ministerijos komentare. 

Anot ministerijos parengto nutarimo projekto aiškinamojo rašto, jos tikslas yra formuoti bendrąją ūkio politiką ekonominės konkurencijos, ES vidaus rinkos, viešųjų pirkimų, energetikos, transporto ar pašto, taip pat – vidaus prekybos (įskaitant alkoholio ir tabako kontrolę), prekių ir paslaugų reklamos ir panašiose srityse. 

Kaip rašoma dokumente, vienas iš ministerijos tikslų taip pat yra kurti palankią aplinką verslui, skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą, geresnį reglamentavimą.

„Minėti Ūkio ministerijos veiklos tikslai ir juos detalizuojančios funkcijos yra orientuotos ne tik į pavienių ūkio subjektų ekonominės veiklos, ūkio šakų reguliavimą, bet į globalesnių ekonominių procesų reguliavimą“, – detalizuojama aiškinamajame rašte. 

Argumentuojama, kad būtent dėl to ministerijos pavadinime nėra tinkamas žodis „ūkis“, kuris yra siejamas su žemės ūkiu. Žodžio „ekonomika“ įtraukimas į pavadinimą atspindi šiuolaikiškesnį požiūrį į ekonominių procesų reguliavimą, teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi