Lietuvoje

2018.12.28 11:09

Ugniagesiai primena, kaip elgtis su pirotechnika

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.28 11:09

Artėjant Naujiesiems metams ugniagesiai gelbėtojai primena, jog su fejerverkais ar kita pirotechnika derėtų elgtis itin atsargiai. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šventinėmis dienomis penkis pastaruosius metus kasmet dėl pirotechnikos naudojimo vidutiniškai kyla devyni gaisrai, tačiau dažniausiai nuo sprogstamųjų užtaisų nukenčia ne pastatai, o žmonės.

Dažniausiai nuo pirotechnikos žmonės nukenčia dėl neatsargaus jos naudojimo. Daugiau nei 40 proc. sužalojimų patiriama galvos srityje, todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas rekomenduoja leidžiantiems fejerverkus dėvėti apsauginius akinius.

Dar 40 proc. sudaro rankų ir pirštų sužeidimai. Specialistai teigia, kad dažniausiai nesilaikoma pakankamo atstumo iki žmonių, pastatų ir kitų objektų, pavyzdžiui, medžių. Atsitrenkęs į šakas ar kamieną fejerverkas gali pridaryti daug žalos.

Dėl įlėkusios petardos gali užsidegti daugiabučių namų balkonuose esantys daiktai. Pasitaiko atvejų, kai petardos išdaužia buto langą ir uždega baldus, užuolaidas. Nuo fejerverkų neretai supleška ūkiniai pastatai, fiksuojami automobilių gaisrai.

Priešgaisrinės apsaugos ekspertai pabrėžia, kad pirotechnikos priemones naudoti draudžiama arčiau kaip 30 metrų atstumu šalia mokyklų, vaikų darželių, gydymo ir reabilitacijos įstaigų. Taip pat fejerverkus leisti griežtai draudžiama neblaiviems ir apsvaigusiems asmenimis. Negalima naudoti ir savadarbių pirotechnikos gaminių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.