Lietuvoje

2018.12.27 15:23

A. Kubilius – tarp kandidatų į aukštas pareigas Europos Taryboje

ELTA2018.12.27 15:23

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė siūlymui kelti parlamentaro konservatoriaus Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos (ET) generalinio sekretoriaus pareigas. 

Generalinis sekretorius renkamas penkerių metų kadencijai balsavimu Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje.

Kandidatus teikia Europos Tarybos Ministrų Komitetas iš vienos ar daugiau šalių narių vyriausybių pateiktų pretendentų. A. Kubiliaus kandidatūrą apsvarstė Europos šalių konservatorius vienijanti Europos liaudies partija. 

Kasmet Ministrų Komitetas tvirtina Tarpvyriausybinę veiklos programą, kurią parengia generalinis sekretorius, remdamasis organizacijos veiklos prioritetais. Generalinis sekretorius atsako už šios programos įgyvendinimą. Šioje veikloje jam talkina sekretoriatas. Tarpvyriausybinio bendradarbiavimo programas pirmiausia koordinuoja atitinkamų organizacijos veiklos sričių direktoratai.

A. Kubilius yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Seime ir buvęs šios partijos pirmininkas. A. Kubilius 1999–2000 ir 2008–2012 metais ėjo ministro pirmininko pareigas.

2014 m. Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje penkerių metų kadencijai generaliniu sekretoriumi buvo išrinktas buvęs Norvegijos premjeras Thorbjornas Jaglandas. Jo kadencija baigiasi 2019-aisiais. Generalinis sekretorius atsako už ET veiklos strateginį planavimą bei biudžeto vykdymą ir vadovauja kasdieniam organizacijos ir sekretoriato darbui. 

Populiariausi