Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.27 09:56

Radijo teatre – G. Kanovičiaus romano motyvais sukurtas serialas su garsiais aktoriais

2018.12.27 09:56

Radijo teatre – premjera: Grigorijaus Kanovičiaus romano motyvais sukurtas vaidybinis serialas „Miestelio romansas“, atskleidžiantis sudėtingą XX-to amžiaus tikrovę – skirtingus žydų, lenkų, rusų ir lietuvių likimus. Septynių dalių serialas kuriame vaidmenis sukūrė visas būrys garsių Lietuvos aktorių, bus transliuojamas gruodžio 17-23 dienomis, 21 valandą per LRT KLASIKĄ.

Autobiografiniame  romane „Miestelio romansas“ rašytojas  Grigorijus Kanovičius įamžina tarpukario Jonavos žydų gyvenimą. „Prisiminimai! Ar ne jie yra pačios ilgaamžiškiausios  ir gyviausios kapinės žemėje? Tos niekieno nesaugomos, nesunaikinamos ir nesunykstančios kapinės. Jų niekam jau nepavyks nei išniekinti, nei išdraskyti po akmenį, – rašo  Grigorijus Kanovičius. –  Atmintis yra lyg bendras stogas, po kuriuo įsikūrę gyvieji ir mirusieji, teisuoliai ir nuodėmingieji, žudikai ir aukos. Kad ir kaip norėtum, nieko iš ten neiškeldinsi, nes amžininkų neleista pasirinkti.”

„Miestelio romanso“ scenarijaus autorė ir režisierė Vida Mikšytė, garso režisierė Sonata Barčytė-Jadevičienė. Vaidina aktoriai: Vytautas Rumšas, Aldona Janušauskaitė, Larisa Kalpokaitė, Ramūnas Abukevičius, Vytautas Anužis, Giedrius  Arbačiauskas, Arūnas Sakalauskas, Liubomiras Laucevičius, Jonas Braškys, Neringa  Bulotaitė,  Jonas Braškys Jaunesnysis ir Dalia Michelevičiūtė.

scenarijaus autorė ir režisierė Vida Mikšytė pasakoja: „Visa kūrybinė grupė su didžiule meile ir pagarba, lyg giesmę  žydų tautai, kūrė šį serialą. Atgims rašytojo aštrialiežuvė senelė Rocha, dėl kieto būdo gavusi pravardę Samurai, mama Chenka, įrodžiusi, kad meilė pajėgi įveikti visas kliūtis, tėvas Šleimkė, lėkęs per gyvenimą tarsi žirgą pasibalnojęs siuvamąją mašiną „Singer“, seneliai  batsiuviai Dovydas ir Šimonas, kantriai taisę nudėvėtus miestelėnų batus, lyg angelas nusileidęs ant žemės  senelė Šeina, dėdė Šmulikas, pasiryžęs pasaulį „persiūti“ ne tik adata,  nusivylęs likimu elgeta Perelmanas, darbštusis pameistrys Julius, laimės ir paguodos ieškanti Etelė ir macų mėgėjas policininkas Giedraitis.”

Garso režisierė Sonata Barčytė-Jadevičienė: „Jau skaitant scenarijų  gimsta vaizdai ir garsai, bet supranti, kad variantų, kaip galima perteikti klausytojui kūrinį, gali būti begalė. Kurį pasirinkti?.. Išgryninti padėjo diskusijos su scenarijaus autore, režisiere ir aktoriais – juk visi turim savo viziją.  Norėjome atsargiai, per fantazijas, iškylančius vaikystės prisiminimus papasakoti istoriją žmonių, nejaučiančių jokios grėsmės, manančių, kad tai, kas vyksta kažkur pasauly, jų nepalies. Todėl rinkomės mažiau buities elementų, tik kaip personažo atpažinimo ženklus, norėjome panaudoti tokius garso efektus, kurie paryškintų vaizdinius, kylančius iš atminties, tarsi perkeltų, sugrąžintų į šviesią, kupiną meilės vaikystę.”

Radijo serialo „Miestelio romansas” pirmos serijos kviečiame klausytis gruodžio 17 d. 21 val. LRT KLASIKOS programoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi