Lietuvoje

2018.12.24 13:06

„Laisvės kalvelės“ maketas Lukiškių aikštėje gali iškilti vasario mėnesį

BNS 2018.12.24 13:06

„Laisvės kalvelės“ skulptūrinis maketas Lukiškių aikštėje Vilniuje turėtų būti pastatytas vasario mėnesį, kai bus išmontuota ten įrengta čiuožykla, sako maketo autorius Andrius Labašauskas.

„Šiuo metu data neaiški, nes aikštėje stovi čiuožykla ir kiti laikini statiniai. Kai juos demontuos, tada greičiausiai ir atvešime, o kelintą dieną, konkrečiai negaliu pasakyti“, – BNS sakė A. Labašauskas.

Vilniaus miesto savivaldybė skulptūriniam maketui sukurti skyrė 32 tūkst. eurų. Pasak A. Labašausko, kol kas maketo parengimas vyksta sklandžiai.

„Forma paruošta liejimui, laukiam, kol betonas bus sumaišytas ir užlietas. Po to darysime tvirtinimus montavimui aikštėje, viena plokštė sveria apie 4 tonas. Nėra paprasta ją atgabenti, o jų yra dvi“, – sakė menininkas.

Pasak sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, maketas gaminamas, kad būtų galima įvertinti pačio memorialo reikalingumą bei įsitikinti, ar jis patinka vilniečiams.

„Lukiškių aikštė yra gera tokia, kokia yra. Mačiau žmonių susirūpinimą, kai buvo daroma aikštelė ir ten smėlio maišai apačioje buvo padėti, tai sako – negi jau statot kažką? Iš tikrųjų kol kas aikštė yra tokia, kokia yra, o menininkas Andrius Labašauskas yra gavęs 30 tūkst. eurų pabandyti, ar jo meninė idėja apskritai yra realizuojama“, – sakė meras.

Pasak R. Šimašiaus, pastatytą maketą vertins ir vilniečiai, ir speciali komisija, ar pats memorialas „Laisvės kalvelė“ bus pakankamai estetiškas, patikimas ir technologiškai įgyvendinamas, taip pat – ar memorialas neviršys planuoto biudžeto.

„Mums svarbu bus estetine prasme patį daiktą įsivertinti ir vizualine prasme – ar tiktų tenai, ir technologine prasme – ar atlaikytų daugybę šalčio ciklų, kad nebūtų taip, kad pastatoma, o po kelių metų pradeda byrėti“, – BNS teigė R. Šimašius.

A. Labašausko projektas „Laisvės kalvelė“ laimėjo Lukiškių aikštės memorialo konkursą, tačiau rezultatai sukėlė teisinius ginčus ir prieštaringus vertinimus. Vyriausybė kol kas nėra paskyrusi memorialui pagaminti pažadėtų 500 tūkst. eurų.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI