Lietuvoje

2018.12.23 15:23

JK lietuvių bendruomenės pirmininkė: kalbos apie „Brexitą“ nurimo, bet aiškumo dar trūksta

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.12.23 15:23

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė sako, kad nors šventiniu laikotarpiu kalbos apie „Brexitą“ nurimo, tačiau nerimo vis dar daug.

Pasak Dalios Asanavičiūtės, šioje šalyje gyvenantiems lietuviams trūksta aiškumo dėl ateities ir galimybių toliau gyventi bei dirbti Britanijoje. Skaičiuojama, kad Jungtinėje Karalystėje gyvena daugiau nei 200 tūkst. lietuvių.

„Tos žinios kasdien yra vis įdomesnės ir vis kitokios, jos keičiasi tarsi vėjo kryptis. (...) Labiausiai bijome dėl to, ar tai bus išėjimas su susitarimu ar be jo, nes tai darys didžiausią įtaką mums. Baimių yra labai daug ir ta nežinomybė labiausiai ir slegia“, – LRT RADIJUI sako Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

Šalies premjerė Theresa May neseniai nukėlė lemiamą parlamento balsavimą dėl jos su Briuseliu suderėtos „Brexito“ sutarties, kuris, pasak Th. May, įvyks ne anksčiau kaip sausio viduryje.

Apžvalgininkai pastebi, kad didėja rizika, jog šalis iš Bendrijos išstos be susitarimo, tokiam scenarijui ruošiasi tiek Jungtinė Karalystė, tiek Europos Sąjunga.