Lietuvoje

2018.12.23 14:33

Dėl užtrukusių derinimų Santaros klinikų vadovo konkursas keliasi į kitus metus

BNS2018.12.23 14:33

Dėl užtrukusių derinimų šiemet žadėta skelbti Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų vadovo atranka bus rengiama jau kitąmet.

Ši viena didžiausių Lietuvos ligoninių nuolatinio vadovo faktiškai neturi nuo šių metų vasario, kai teisėsaugos įtarimų korupcija sulaukęs tuometinis klinikų vadovas Kęstutis Strupas buvo nušalintas nuo pareigų. Rugsėjo pabaigoje jis atleistas iš pareigų paties prašymu.

Kaip BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Lina Bušinskaitė-Šriubėnė, šiais metais ministerija greičiausiai nespės paskelbti konkurso į Santaros klinikų generalinio direktoriaus pareigas, nes nebaigta derinti atrankos rengimo tvarka tarp dviejų klinikos dalininkų – Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Vilniaus universiteto.

„SAM šią tvarką jau yra parengusi ir pateikusi derinti VU. Sulaukus VU pritarimo dėl konkurso organizavimo tvarkos, bus organizuojamas Santaros klinikų visuotinis dalininkų susirinkimas, jame ji būtų patvirtinta ir paskelbtas konkursas Santaros klinikų vadovo pareigoms eiti“, – BNS sakė L. Bušinskaitė-Šriubėnė.

Vilniaus universiteto atstovas Ervinas Spūdys BNS teigė, kad konkurso nuostatai, pareigybės aprašymas ir kiti veiksmai preliminariai suderinti, juos ketinama teikti tvirtinti per kitą dalininkų susirinkimą.

Jį SAM turėtų surengti arba paskutinėmis šių metų dienomis, arba jau kitų metų sausį.

Šiuo metu Santaros klinikoms laikinai vadovauja tų pačių klinikų filialo Vaikų ligoninės direktorius Juozas Raistenskis.

Korupcijos tyrimas Santaros klinikas sudrebino šių metų vasarį.

Teisėsauga įtaria, kad tuometinis klinikų vadovas K. Strupas per ligoninės Informatikos ir plėtros centro direktorių Romualdą Kizlaitį tarėsi su įmonėmis, kad šios už laimėtus viešuosius pirkimus pervestų Santaros klinikoms galimai neteisėtą finansinį atlygį, užmaskuotą kaip paramą.

Teisėsauga pateikė įtarimus ir R. Kizlaičiui bei keliems kitiems Santaros klinikų darbuotojams, privačių įmonių atstovams.

K. Strupas kovą laimėjo konkursą vadovauti klinikų Pilvo chirurgijos centrui. Jis ir R. Kizlaitis teisėsaugos įtarimus neigia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.