Lietuvoje

2018.12.23 13:55

Stambi žuvis – Panevėžio pareigūnai sulaikė vieną didžiausių šiemet nelegalių cigarečių siuntų

15min.lt 2018.12.23 13:55

Iki pat penktadienio vakaro muitinės pareigūnai skaičiavo didžiulę, dar gruodžio 17 d. Panevėžio apylinkėse sulaikytą nelegalių cigarečių siuntą. Tądien Panevėžio policijos ir Lietuvos muitinės pareigūnai Panevėžio aplinkkelyje sulaikė baltarusio vairuotą krovininį vilkiką, vežusį net 1 329 dėžes (664 tūkst. pakelių) cigarečių, kurių vertė – daugiau nei 2 mln. eurų.

Kaip pranešimu spaudai informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba, nelegalūs rūkalai gabenti ypač įžūliai – cigarečių dėžės temaskuotos medinėmis lentomis vilkiko puspriekabės gale.

Į Latviją magistraliniu keliu A17 važiavusį krovininį vilkiką „Renault Magnum“ Panevėžio aplinkkelyje sustabdė Panevėžio apskrities policijos patrulių rinktinės pareigūnai. Policininkus nustebino vairuotojo, Baltarusijos piliečio A.F., pateikti dokumentai, kuriuose buvo nurodyta, jog tranzitu per Lietuvą iš Baltarusijos į Vokietiją gabenamos lentos. Toks kelionės maršrutas pasirodė nelogišku, o įtarimai, kad gabenamas nelegalus krovinys, tik sustiprėjo, paaiškėjus, kad vairuotojas neturi ir jokių bilietų į keltą.

Į įvykio vietą iškvietus Muitinės mobiliųjų grupių pareigūnus, vilkikas buvo palydėtas detaliam patikrinimui iki Medininkų kelio posto. Ten greitai paaiškėjo, kad pareigūnų įtarimai - pagrįsti: puspriekabė buvo pilnutėlė cigarečių dėžių, teužmaskuotų medinėmis lentomis iš puspriekabės galo.

Iš viso vilkike rasta 664 500 (13 mln. 290 tūkst. vnt.) pakelių trijų rūšių baltarusiškų cigarečių „NZ 10“, „NZ Gold Super Slims“ ir „Premier“. Preliminariais duomenimis, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 2 mln. 113 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje dėl šio įvykio (neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis) buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, vilkiko vairuotojas suimtas. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Šis nelegalaus krovinio sulaikymas puikiai iliustruoja sėkmingą įvairių Lietuvos teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą kovoje su šešėliu.

Tai jau antras stambus cigarečių kontrabandos sulaikymas pastarosiomis savaitėmis. Gruodžio 7 d. Lietuvos – Lenkijos pasienyje muitinės pareigūnai sulaikė medinėse sijose slėptą 224 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandą.

Kartu tai ir viena didžiausių šiemet Lietuvoje sulaikytų nelegalių cigarečių siuntų. Didžiausią cigarečių kontrabandą – 931 tūkst. pakelių cigarečių – muitinės kriminalistai sulaikė gegužės 25 d. Medininkuose.