Lietuvoje

2018.12.22 15:57

Užtikrina: per šventes neliksime be gydytojų pagalbos, bet ne visada verta kreiptis į ligoninę

Šventiniu laikotarpiu Lietuvos gyventojai neliks be gydytojų pagalbos. Valstybinės ligonių kasos specialistai primena, kad  į ligoninę reikėtų vykti tik prireikus būtinosios pagalbos, o visą parą dirbančių šeimos gydytojų kontaktus galima rasti interneto svetainėje.

Teritorinė ligonių kasa teigia, kad reikiama medicinos pagalba poliklinikoje ir šeimos medicinos centre turi būti teikiama 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Gydymo įstaigose darbo metu pagalbą teikia ten dirbantys medikai, o naktimis, savaitgaliais ar per šventes – budintis gydytojas.

Svarbu žinoti, kad vienos įstaigos pagalbą nepertraukiamai teikia pačios, o kai kurios yra sudariusios sutartis su kitomis sveikatos priežiūros įstaigomis.

Visą parą dirbančių Lietuvos poliklinikų sąrašai yra skelbiami Teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje.

Specialistai primena, kad į ligoninę tikslinga vykti tik tada, kai kyla reali grėsmė žmogaus sveikatai ar gyvybei, kitais atvejais pirmiausia reikėtų kreiptis į tą gydymo įstaigą, kurioje yra užsiregistravęs. Jei ji nedirba, minėtoje interneto svetainėje reikėtų susirasti artimiausią gydymo įstaigą.

Valstybinės ligonių kasos specialistai primena, kada reikėtų kreiptis į polikliniką: