Lietuvoje

2018.12.20 18:23

Teismas sustabdė bylos dėl žalos už Juodkrantėje griaunamus pastatus atlyginimo nagrinėjimą

LRT.lt2018.12.20 18:23

Vilniaus apygardos administracinis teismas sustabdė ginčo tarp 6 pareiškėjų ir Neringos savivaldybės bei Lietuvos valstybės nagrinėjimą dėl žalos, atsiradusios teismo sprendimu nurodžius jiems nugriauti pastatus Juodkrantėje, atlyginimo, iki bus baigtas Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano tikslinimo procesas.

Šeši pareiškėjai prašė teismo priteisti solidariai iš Neringos savivaldybės ir Lietuvos valstybės daugiau kaip 2 mln. eurų turtinei ir neturtinei žalai, kurią teigė patyrę teismui nurodžius nugriauti jiems priklausančius pastatus Kuršių nerijoje, atlyginti, skelbiama Vilniaus apygardos administracinio teismo pranešime.

Šių metų lapkričio 30 d. teisme buvo gautas pareiškėjų prašymas stabdyti šios administracinės bylos nagrinėjimą, iki kol bus baigtas Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano tikslinimo procesas, pradėtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. balandžio 15 d. nutarimu.

Vilniaus apygardos administracinis teismas padarė išvadą, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planas, kuriuo bus tikslinamas galiojantis planas dėl ginčo teritorijos ir jame esančių statinių, turės įtakos šiai administracinei bylai išspręsti.

Atsižvelgdamas į tai, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano tikslinimo procesas buvo pradėtas rengti atsižvelgiant į kilusį ginčą dėl ginčo pastato, į tai, kad šalys siekia ginčą išspręsti taikiai, kad užbaigus Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano tikslinimo procesą būtų įteisintas ginčo pastatas, teismas nusprendė tenkinti pareiškėjų prašymą ir administracinę bylą sustabdyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.