Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.20 17:37

LRT vadovė – apie tai, ko iš Seimo galima sulaukti toliau

Seimas ketvirtadienį galutinai nepritarė parlamentinio tyrimo dėl LRT išvadoms. Tačiau tai nereiškia, kad valdantieji toliau nesieks keisti visuomeninio transliuotojo valdysenos. Jau pavasarį kalbos gali pasisukti apie LR Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą. 

„Dar nepriėmus išvadų valdantieji įregistravo LRT įstatymo visą naują redakciją (tai reiškia, kad yra dideli pakeitimai LRT atžvilgiu). Jie nori, kad vis tiek būtų įvykdyti nauji valdysenos pokyčiai. Jie nelaukė, ką Seimo nariai pasakys – jiems vis tiek norisi valdyseną keisti“, – kalbėjo LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. 

O daugumos parlamentarų nuomonė po ketvirtadienio turėtų būti aiški: opozicijai suvienijus jėgas, atmestas netgi nuosaikesnis (su išbrauktais straipsniais dėl valdysenos pakeitimų) išvadų variantas. Už išvadas balsavo 55 Seimo nariai, prieš – 57, susilaikė 5.

Pasak M. Garbačiauskaitės-Budrienės, dėl įstatymo redakcijos jau pasisakė Seimo Teisės departamentas, kuris pareiškė 60 pastabų, tarp kurių yra ir esminių. Kaip sakė LRT vadovė, tai reiškia, kad prie įstatymo projekto reikia dar smarkiai dirbti. 

Dabartinis LRT valdymo modelis tarptautiniu mastu vertinamas gerai, o įgyvendinus valdančiųjų pasiūlymus gali iškilti nemažai problemų, pabrėžė visuomeninio transliuotojo generalinė direktorė. 

„Jie [užsienio ekspertai – LRT.lt] kalba apie tai, kad dabar jau yra pakankamai geras valdymo modelis, kad papildomų organų kūrimas didins kontrolę ir išbrangins administraciją bei lėtins darbą. 

Žinoma, [kalbama] apie tai, kad visuomeninis transliuotojas be jokių išlygų turi būti laisvas nuo politinės įtakos, nepriklausomas ir kad, pavyzdžiui, politikų deleguojamų tarybos narių kadencijų nesutapimas su pačių politikų kadencijomis yra geras ir pakankamas dalykas“, – pasakojo M. Garbačiauskaitė-Budrienė. 

Ketvirtadienį pajėgas surėmė ir  valdantieji – už pataisas balsavo ir premjeras, dažniausiai iki šiol šio klausimo sprendime nedalyvaudavęs, ir ministrai. 

Opozicija dar sausį kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl šios laikinosios komisijos, kuri tyrė LRT, teisėtumo, bet sprendimo teismas dar nėra paskelbęs. Kaip patikino M. Garbačiauskaitė-Budrienė, sprendimas jau netrukus turėtų būti paskelbtas.

Pagal laidą „Laba diena, Lietuva“ parengė Ineta Nedveckė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi