Lietuvoje

2018.12.25 07:48

Arkivyskupas G. Grušas: svarbiausias susibūrimas šiandien – prie šeimos stalo

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2018.12.25 07:48

Brangieji, šiais metais buvome susibūrę draugėn ypatingomis progomis. Kartu paaukojome Lietuvą Trakų Dievo motinai, Lietuvos globėjai. Susibūrėme švęsti Vasario 16-ąją Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga. Taip pat meldėmės kartu su Šventuoju Tėvu Vilniuje ir Kaune. Dar – atidavėme pagarbą partizanų vadui Vanagui. Kuris susibūrimas pats svarbiausias? Tai susibūrimas prieš šeimos stalo. Nes Dievas užgimė šeimoje, ir šiandien šeima yra mažoji Betliejaus prakartėlė.

Mielos Lietuvos šeimos, šiandien jūsų pareiga yra mylėti. Susibūrę draugėn ir stiprindami vienas kitą, neįsileiskite baimės nei į namus, nei į širdį. Gydykite mūsų visuomenę nuo ateities baimės, būdami svetingi ateičiai, svetingi naujai gyvybei, svetingi stokojančiam ir silpnesniam. Visų svarbiausia – būdami svetingi Dievui, ieškančiam namų, kuriuose galėtų užgimti.

Tie, kurie šias Kalėdas sutinkate vieniši ar ligos patale, kelionėje ar turėdami budėti darbe, žinokite, kad jūs ypatingu būdu esate Dievo širdyje. Būkite arti kūdikėlio Jėzaus, kuris su meile žvelgia į jus.

Noriu pakartoti žodžius, kuriuos popiežius Pranciškus pasakė grįžęs iš kelionės po Baltijos šalis: „Šios tautos daug iškentėjo, todėl Viešpats žvelgia į jas maloningai. Esu tuo tikras.“

Atsitieskime ir pakelkime galvas – Dievas yra su mumis, į mūsų rankas jis atiduoda šeimos ir tėvynės ateitį. Dievo palaima teįžengia į kiekvienus namus ir ten tepasilieka. Sveiki sulaukę šventų Kalėdų!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt