Lietuvoje

2018.12.20 08:37

Miškininkai dovanos kalėdines eglių šakas

BNS 2018.12.20 08:37

Ketvirtadienį Lietuvoje vyks akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu miškininkai gyventojams dovanos kalėdines eglių šakas.

Akcija vyks 120 vietų: miestų ir miestelių aikštėse, turgavietėse ir kitose susibūrimo vietose.

Iš Katedros ir Rotušės aikščių Vilniuje gyventojai galės parsinešti ir po kalėdinį vainiką: juos nupynė prie iniciatyvos prisidėję nuteistieji.

„Iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ yra šventė ir visiems Urėdijos darbuotojams. Didelis džiaugsmas dovanoti gražiausią Kalėdų simbolį – mišku kvepiančią eglės šaką ir tuo pačiu padėkoti gyventojams už tai, kad prisideda prie miško medžių išsaugojimo“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Šia iniciatyva siekiama, kad gyventojai miškuose savavališkai nekirstų jaunų eglučių, nelaužytų šakų. 

Šiais metais, kaip ir pernai, Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai yra pasiruošę išdalinti daugiau nei 100 tūkst. eglišakių. 

Miškininkai nuo 12 val. gyventojų lauks populiariose susibūrimo vietose: Alytuje – Miesto aikštėje, Kaune – Rotušės, Turgaus aikštėse ir Baltų prospekte, Klaipėdoje – Teatro aikštėje, Panevėžyje – Laisvės aikštėje, Šiauliuose – priešais miesto savivaldybę, taip pat Rėkyvoje.

Sostinėje eglės šakos bus dovanojamos net šešiose miesto vietose: tradiciškai Katedros ir Rotušės aikštėse, taip pat automobilių stovėjimo aikštelėse šalia prekybos centrų „Rimi“ Naujamiestyje, Šiaurės miestelyje, Pilaitėje bei „Domus Pro“ Pašilaičiuose.