Lietuvoje

2018.12.19 18:50

Panevėžio miesto meras ir toliau lieka nušalintas nuo pareigų

„Jūsų Panevėžys“, jp.lt2018.12.19 18:50

Panevėžio apylinkės teismas tenkino prokuratūros prašymą ir dar kartą pratęsė įtariamojo Ryčio Mykolo Račkausko nušalinimo nuo Panevėžio mero pareigų terminą 3 mėnesiams.

Nušalinimo pratęsimo motyvai išlieka tie patys – eidamas Panevėžio miesto savivaldybės mero pareigas jis gali daryti naujas nusikalstamas veikas, trukdyti procesui – pasinaudodamas jam suteiktais įgaliojimais daryti įtaką apklaustiems ar dar neapklaustiems savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų ir įmonių darbuotojams, kitiems asmenims, susijusiais su juo tarnybiniais ryšiais.

Iki pat savivaldos rinkimų nušalintas nuo pareigų Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas naujienų portalui JP teigė, kad matė teismo pranešimą apie savo nušalinimą dar trims mėnesiams, tačiau nutartis jį turėtų pasiekti per kelias dienas.

„Iki pat savivaldos ir mero rinkimų negaliu eiti tiesioginių pareigų. Mero pareigose negalėjau dirbti nuo birželio mėnesio. Beje, per visą tą laikotarpį esu paliktas be pragyvenimo šaltinio. Sunku ką nors ir komentuoti. Manau, kad tai vienareikšmiškai politinis užsakymas ir susidorojimas. Esu izoliuojamas nuo visuomenės. Beje, per tą pusmetį su manimi nebuvo atliekami jokie procesiniai veiksmai“, – aiškino R. M. Račkauskas ir tvirtino, kad sprendimą planuoja apskųsti, bet plačiau komentuoti atsisakė, nes nėra susipažinęs su teismo sprendimu.

Nutartis per 7 dienas nuo jos paskelbimo gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui.

Prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba įtariamas R. M. Račkauskas nuo pareigų nušalintas nuo birželio 21-osios.

Specialiųjų tyrimų tarnyba įtaria, kad Panevėžio savivaldybėje duota neteisėtų nurodymų tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.