Lietuvoje

2018.12.19 11:17

Liberalai: „valstiečiai“ pasišovė bet kokia kaina politizuoti LRT

LRT.lt2018.12.19 11:17

Suprasdami, kad Seime gali pritrūkti balsų, pritariančių LRT komisijos išvadoms, „valstiečiai“ visomis priemonėmis bando pasiekti savo tikslus. Anot liberalų, siekdami patvirtinti valdančiųjų sudarytos laikinosios komisijos tyrimo išvadas, „valstiečiai“ imasi procedūrinių manipuliacijų, rašoma liberalų pranešime žiniasklaidai.

„Valdančiųjų ketinimai atrodo aiškūs: užtikrinti, kad laikinosios LRT tyrimo komisijos išvados būtų patvirtintos ir tam dabar naudojamos visos įmanomos priemonės. Negana to, kad šis svarbus klausimas turėjo būti įtrauktas į antradienio  darbotvarkę, išvadų svarstymą valdantieji nukėlė į vėlyvą ketvirtadienio vakarą“, – „valstiečių“ sprendimą kritikavo Seimo liberalų frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen. 

Parlamentarė atkreipė dėmesį, kad „valstiečiai“, kaip rašoma pranešime „užsispyrę dar iki rinkimų pažaboti LRT, siekia išvengti dialogo su opozicija ir neatsižvelgdami į kritiką „buldozeriu“ stumia laikinosios komisijos tyrimo išvadas“.

„Liberalai iš pat pradžių atsisakė deleguoti savo narius į šitą komisiją. Matydami 2006 m. Konstitucinio Teismo išaiškinimą mes ir toliau manome, kad išpuolis prieš LRT yra antikonstitucinis“, – pridūrė Eugenijus Gentvilas. 

Liberalai mano, kad laikinosios tyrimo komisijos siūlymai keisti LRT valdymo modelį, Tarybos narių kadencijų trukmę bei jų skyrimo tvarką kelia grėsmę žiniasklaidos laisvei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI