Lietuvoje

2018.12.19 11:17

Liberalai: „valstiečiai“ pasišovė bet kokia kaina politizuoti LRT

LRT.lt2018.12.19 11:17

Suprasdami, kad Seime gali pritrūkti balsų, pritariančių LRT komisijos išvadoms, „valstiečiai“ visomis priemonėmis bando pasiekti savo tikslus. Anot liberalų, siekdami patvirtinti valdančiųjų sudarytos laikinosios komisijos tyrimo išvadas, „valstiečiai“ imasi procedūrinių manipuliacijų, rašoma liberalų pranešime žiniasklaidai.

„Valdančiųjų ketinimai atrodo aiškūs: užtikrinti, kad laikinosios LRT tyrimo komisijos išvados būtų patvirtintos ir tam dabar naudojamos visos įmanomos priemonės. Negana to, kad šis svarbus klausimas turėjo būti įtrauktas į antradienio  darbotvarkę, išvadų svarstymą valdantieji nukėlė į vėlyvą ketvirtadienio vakarą“, – „valstiečių“ sprendimą kritikavo Seimo liberalų frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen. 

Parlamentarė atkreipė dėmesį, kad „valstiečiai“, kaip rašoma pranešime „užsispyrę dar iki rinkimų pažaboti LRT, siekia išvengti dialogo su opozicija ir neatsižvelgdami į kritiką „buldozeriu“ stumia laikinosios komisijos tyrimo išvadas“.

„Liberalai iš pat pradžių atsisakė deleguoti savo narius į šitą komisiją. Matydami 2006 m. Konstitucinio Teismo išaiškinimą mes ir toliau manome, kad išpuolis prieš LRT yra antikonstitucinis“, – pridūrė Eugenijus Gentvilas. 

Liberalai mano, kad laikinosios tyrimo komisijos siūlymai keisti LRT valdymo modelį, Tarybos narių kadencijų trukmę bei jų skyrimo tvarką kelia grėsmę žiniasklaidos laisvei.

Populiariausi

Mokykla

Lietuvoje

2020.11.30 12:42

Dėl koronaviruso siūloma paankstinti moksleiviams Kalėdų atostogas svarstys dėl būriavimosi ribojimo griežtinimo, atnaujinta 13.46

23
Medikai dirba Respublikinėje Panevėžio ligoninėje karantino metu

Lietuvoje

2020.11.30 09:32

COVID-19 situacija Lietuvoje: protrūkiai fiksuojami globos namuose, židiniu tapo Marijampolės pataisos namai 1136 nauji atvejai, 13 asmenų mirė, atnaujinta 13.14

8