Lietuvoje

2018.12.19 11:41

R. Juknevičienė: žvalgybos tarnybos informacijos apie perversmą Lietuvoje nepateikė

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.12.19 11:41

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė tikina, kad žvalgybos tarnybų – Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD) – vadovai trečiadienį nepateikė tokios informacijos, susijusios galimais neramumais Lietuvoje.

„Abi tarnybos labai aiškiai pasakė, kad jie jokios informacijos, susijusios su perversmu ar protestais, su Rusijos įtaka neteikė premjerui ir nieko panašaus jie negali pasakyti mums pasakyti, nes neturi jokios informacijos apie tai“, – trečiadienį žurnalistams po NSGK posėdžio sakė R. Juknevičienė.

Ji pranešė, kad konservatorių atstovai NSGK gavo premjero Sauliaus Skvernelio laišką, kuriame nurodoma, kad esą parlamentarai apie jo kreipimąsi į specialiąsias tarnybas turėtų susižinoti patys.

„Mes kėlėme tą klausimą komitete, nes ryte išgirdome, kad vakar Seimo pirmininkas, mūsų institucijos vadovas, gavo šitą pažymą. Ta pažyma yra riboto naudojimo. Jeigu riboto naudojimo, vadinasi, tas, kuris tokią pažymą gavo, ją gali pateikti kitiems, kuriems mano, kad reikia pateikti. Mes paprašėme komiteto pirmininko, kad komitetas kreiptųsi į Seimo pirmininką ir, kad mums būtų ta pažyma pateikta, bet kažkodėl „valstiečių“ dauguma komitete nubalsavo, kad mums nereikia tos Seimo pirmininko gautos informacijos“, – pasakojo Seimo narė.

„Mes manėme, kad tokiu būdu galima būtų padėti tašką ir netampyti tarnybų politiniams tikslams, kaip buvo padaryta S. Skvernelio, tačiau kažkodėl bijoma pateikti tą pažymą. Gali būti todėl, kad ten nieko nėra iš tikrųjų“, – pridūrė R. Juknevičienė.

Jai pritarė ir kitas konservatorius, NSGK narys Arvydas Anušauskas. Jis teigė manantis, kad riboto naudojimo pažymos, kurioje esą kalbama apie galimas grėsmes Lietuvos viduje, autoriai gali būti patys „valstiečiai“.

„Tarnybos šitame procese, siuntinėjime apskritai nedalyvauja. Jokios informacijos nėra pateikę“, – komentavo A. Anušauskas.

„Matant tokį premjero elgesį, gali sakyti, kad arba premjeras pats leidžiasi būti manipuliuojamas, arba tiesiog jo iniciatyva kuriama informacija, kuria vėliau kiti žmonės ir jis naudojasi viešojoje erdvėje politiniais tikslais“, – pridūrė parlamentaras.

LRT.lt primena, kad ministras pirmininkas S. Skvernelis prieš kelias savaites turintis konservatorių planą, kaip nuversti „valstiečių“ valdžią ir Seime prabilo apie galimą Kremliaus įtaką TS-LKD. Vėliau jis patikslino, kad į specialiąsias tarnybas kreipėsi ne dėl konservatorių, o dėl „šalyje vykstančių“ procesų“. S. Skvernelis teigė, kad iš specialiųjų tarnybų gauta informacija pasidalijo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu. Anot jo, su opozicijos atstovais, tai yra su konservatoriais, šiuo dokumentu nebus pasidalinta.

R. Juknevičienė įsitikinusi, kad S. Skvernelis, nesidalindamas specialiųjų tarnybų informacija, su opozicijos Seime atstovais, pažeidžia Konstituciją.

„Tai yra akivaizdus piktnaudžiavimas tarnyba, tai yra slaptųjų tarnybų ir apskritai tarnybų įtraukimas į politiką. Tai, kad buvo pareikšta, jog kai kuriems komiteto nariams galima gauti informaciją, o kai kuriems – negalima, yra akivaizdus Konstitucijos pažeidimas, nes, pagal Konstituciją, visi Seimo nariai tyra lygūs, nepriklausomai nuo to, kokiai partijai jie priklauso ar kur išrinkti – apygardoje ar kitur“, – kalbėjo konservatorė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt