Lietuvoje

2018.12.19 10:02

Seimo pirmininkas ramina visuomenę: pažymoje jokių didelių blogybių nėra

ELTA2018.12.19 10:02

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis patvirtino, kad jau susipažino su premjero teikta pažyma iš specialiųjų tarnybų apie kylančias grėsmes nacionaliniam saugumui. Skirtingai nei premjeras, Seimo pirmininkas jokių didelių grėsmių nacionaliniam saugumui neįžvelgia. 

„Ta pažyma yra labai siaura, neslapta, o riboto naudojimo. Susipažinau su ja vakar ryte. Galiu nuraminti, kad ten išskirtinių blogybių nesišviečia“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Paklaustas, ar neįsižeidė, kad premjeras pirmiausia su medžiaga davė susipažinti ne jam, o valstiečių frakcijos seniūnui Ramūnui Karbauskiui, Seimo vadovas teigia, kad neįsižeidęs. Pasak V. Pranckiečio, įsižeisti per šiuos metus jis turėjo ne vieną progą.

„Jeigu aš norėčiau būti žeidžiantis ar įsižeidžiantis, tikriausiai turėjau daug progų per šiuos kelerius metus. Tai yra vyriausybės pavaldumo įstaigos pažyma, todėl premjeras turi pasakyti, kas su ja turi susipažinti“, – atsakė Seimo pirmininkas. 

Premjeras S. Skvernelis praėjusią savaitę pranešė gavęs informacijos iš specialiųjų tarnybų apie kylančias grėsmes nacionaliniam saugumui. Jis kelis kartus kalbėdamas viešai ir Seimo tribūnoje leido suprasti, kad jo kreipimasis yra susijęs su, pasak jo, šalyje chaosą keliančia konservatorių politika. Dėl tokių premjero pasakymų kilus ažiotažui, S. Skvernelis tvirtino nesakęs, kad specialiųjų tarnybų paprašyta išsiaiškinti, ar konservatoriai yra susiję su Kremliumi.

S. Skvernelis tvirtina, kad iš žvalgybos institucijų jį pasiekianti informacija kelia nerimą.

„Patvirtina tam tikrą nerimą, tai yra svarbi informacija, mes į ją reaguojame ir reaguosime, nes tai apima visus procesus, kurie yra šalyje“, – kalbėjo vyriausybės vadovas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ teigė, kad nėra jokių duomenų apie tai, kad Rusijos specialiosios tarnybos kartu su konservatoriais dalyvautų streiko organizavime. Pasak jos, premjeras pirmiau pareiškė apie esamas grėsmes valstybėje, o po to ėmėsi ieškoti pažymos apie grėsmes.

D. Grybauskaitė nesolidžiu ir desperatišku pavadino S. Skvernelio siekį žvalgybos institucijas įtraukti į politinius žaidimus. Pasak jos, tai nėra solidu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt