Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.18 16:12

I. Strazdauskaitės nužudymo byloje apklausti du kaltinamieji: posėdis užsitęsė 3 valandas

15min.lt 2018.12.18 16:12

Antradienį Kauno apygardos teisme, neviešame teismo posėdyje, pratęstas plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo bei prabangaus automobilio pagrobimo bylos nagrinėjimas. Apklausti du iš penkių kaltinamųjų. Apklausos užsitęsė.

Antradienį 9 valandą ryto prasidėjęs teismo posėdis truko iki pietų. Jų metu buvo apklausti du kaltinamieji – Karolis ir Mantas Bieliauskai. Apklausti, anot Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos Joanos Daubaraitės, jie dėl vadinamojo „latvių epizodo“ – Latvijos piliečių automobilio pagrobimo. Kitame posėdyje turėtų būti tęsiamos kitų kaltinamųjų apklausos.

Ši byla yra nagrinėjama neviešuose teismo posėdžiuose. Iki šiol vykdytos nukentėjusiųjų bei liudininkų apklausos. Šiuo metu dar nėra apklausti visi liudininkai. Tiek prieš posėdžius, tiek po jų prokurorai, advokatai bei liudiję asmenys atsiveria tylos siena. Šios bylos turinys saugomas po devyniais užraktais. To pageidavo nužudytos plungiškės I. Strazdauskaitės artimieji. Byloje yra du epizodai: vienas susijęs su I. Strazdauskaitės nužudymu, kitas – su Latvijos piliečių automobilio pagrobimu.

Pusbroliai kėdainiečiai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas šioje byloje kaltinami, kad siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Jie taip pat kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu. Maksimali bausmė už šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

I. Strazdauskaitė pernai kovo 5 dieną išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone, Daukšių kariniame aerodrome. Teisėsaugos duomenimis, mergina buvo mirtinai uždaužyta kastuvu.

Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas dar kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą. Jiems skirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės. Pusbroliams Bieliauskams bei T. Zagurskui taip pat pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10