Lietuvoje

2018.12.18 13:59

Betliejaus taikos ugnis atkeliavo į Lietuvą

LRT.lt2018.12.18 13:59

Jau 24-ąjį kartą į Lietuvą atkeliavo Betliejaus taikos ugnis. Gruodžio 18 d. rytą Lenkijos – Lietuvos pasienio Slobudkos miestelio pagrindinėje mokykloje įvyko iškilminga ugnies perdavimo ceremonija, kurioje dalyvavo daugiau nei 130 skautų ir harcerių, tarp jų – Suvalkų harceriai, įvairių skautiškų organizacijų atstovai iš Lietuvos bei Lietuvos lenkų harceriai.

Betliejaus taikos ugnies idėja kilo dar 1986 m. Austrijoje, vykdant socialinę paramos akciją „Šviesa tamsoje“. Jau daugiau nei 30 metų artėjant Šv. Kalėdoms ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, pargabena ją į Austriją, iš ten ugnis pasklinda po beveik visą Europą, Amerikos ir Australijos žemynus. Šių metų ugnies nešėju išrinktas Niklasas Lehneris, kuris lapkričio 28 d. įžiebė ugnį nuo žibinto Jėzaus gimimo grotoje Betliejuje.

Visoje Lietuvoje iki pat Šv. Kalėdų įvairių skautiškų organizacijų atstovai kartu su Lietuvos lenkų harceriais dalins žvakeles su Betliejaus ugnimi įvairiausiose vietose: bažnyčiose, ligoninėse, globos namuose, kalėjimuose, mokyklose, geležinkelio stotyse, aukščiausiose šalies valdžios institucijose ir kitose organizacijose. Akcija siekiama, kad ugnis apkeliautų visą šalį ir įžiebtų tikėjimą, viltį, ramybę bei taiką žmonių širdyse.

Šiemet tarptautinės akcijos šūkiu tapo žodžiai „Taikos ugnis – vienijanti įvairovę“. Skautai ir harceriai perimdami ir dalindamiesi simboline taikos ugnimi įsipareigoja kartu nešti šilumą, šypseną, dalintis geru žodžiu su visais, kuriems to reikia.

Gruodžio 18 d. vakarą vyks ekumeninės pamaldos Vilniuje ir šv. Mišios Kaune, kurių metu kiekvienas norintis galės užsidegti žvakę ir parsinešti simbolinę taikos ugnį į savo namus. Kitą dieną Betliejaus taikos ugnis keliaus traukiniais link Klaipėdos ir Turmanto. Iš Lietuvos ugnis bus perduota broliams latviams.

Betliejaus taikos ugnies akcijos svarbiausi renginiai

Gruodžio 18 d. 18.15 val. – ekumeninės pamaldos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, Trakų g. 9, Vilniuje.

Gruodžio 18 d. 18.00 val. – šv. Mišios Šv. Jurgio bažnyčioje, Papilio g. 7, Kaune.

Gruodžio 19 d. – Betliejaus taikos ugnis keliaus traukiniais link Klaipėdos ir Turmanto.

Gruodžio 20 d. 11.00 val. – Betliejaus taikos ugnį skautai ir harceriai įteiks LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Gruodžio 20 d. 15.00 val  – Betliejaus taikos ugnį skautai ir harceriai įteiks LR Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

Gruodžio 20 d. nuo 16.00 iki 21.00 val. – simbolinis šventinis koncertas ir Betliejaus taikos ugnies dalijimas Katedros aikštėje, Vilniuje.

Gruodžio 23 d. - skautai ir harceriai taikos ugnį dalins šv. Mišių metu daugumoje Lietuvos bažnyčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.