Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.18 15:10

Lietuvoje – tarptautinė policijos operacija: sulaikyti automobilių vagys, padaryta žala viršija 1,5 mln. eurų

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.12.18 15:10

Kauno policijos pareigūnai pranešė kartu su kolegomis iš Vilniaus, iš Vokietijos, padedant „Aro“ pareigūnams, Lietuvoje sulaikė 8 asmenis, kurie įtariami vogę 2017, 2018 m. gamybos automobilius. Tyrimo duomenimis, kad pavogta mažiausiai 15 prabangių automobilių, padaryta žala viršija 1,5 mln. Eur.  

„Vakar Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuoto nusikalstamumo tyrimo pareigūnai, bendradarbiaudami su Vokietijos pareigūnais, Vilniaus pareigūnais, „Aro“ pareigūnais, Europolo pareigūnais, Kauno mieste, Vilniaus mieste sulaikė aštuonis asmenis, kurie galimai vykdė transporto priemonių vagystes Vokietijoje“, – Kauno apskrities policijos komisariate surengtoje spaudos konferencijoje antradienį pranešė Kauno apskrities policijos viršininkas Darius Žukauskas.

Anot jo, sulaikyti asmenys įtariami prabangių „Mercedes-Benz“, BMW markių automobilių vagystėmis. Dar du asmenys, pasak D. Žukausko, sulaikyti Vokietijoje.

„Dėl šios organizuotos grupės padarytų veikų buvo padaryta žala yra daugiau kaip 1,5 milijono eurų. Vagiami 2017, 2018 metų automobiliai“, – pasakojo D. Žukauskas.

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius tvirtino, kad operacija buvo sėkminga dėl intensyvaus Lietuvos ir Vokietijos pareigūnų bendradarbiavimo. Pareigūnai, anot jo, dirbo bendroje tyrimų grupėje, jiems padėjo ir Eurojustas bei Europolas.

„Vėliau, kai buvo nustatyti konkretūs asmenys, buvo išduoti Europos arešto orderiai“, – informavo D. Valkavičius.

Pasak D. Žukausko, tyrimo duomenimis, įtariamieji Vokietijoje pavogė mažiausiai 15 automobilių tiek iš privačių, tiek iš juridinių asmenų, juos gabeno į Tadžikistaną. Dalį automobilių pareigūnams pavyko rasti.

„Patys (įtariamųjų – LRT.lt) sulaikymai buvo sėkmingi. Visus tuos, kuriuos planavome sulaikyti, sulaikėme. Jie neturėjo galimybės pasipriešinti, nes sulaikymas buvo netikėtas. Ar įtariamųjų skaičius gali augti? Niekas nežino“, – kalbėjo Kauno apskrities policijos viršininkas.

Pareigūnų duomenimis, 4 iš 8 sulaikytų asmenų anksčiau yra teisti. Visi jie – lietuviai. Pasak D. Žukausko, ar prie galimai organizuotų nusikaltimų prisidėjo vokiečiai, dar bus aiškinamasi. Sulaikius įtariamuosius, arešto orderio teisėtumą turės patvirtinti teismas, vėliau bus sprendžiama dėl asmenų perdavimo užsienio valstybei.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Vokietijos prokurorė Miriam Weisenburger tvirtino, kad su tokio pobūdžio tyrimu susidūrė pirmą kartą.

 „Nusikaltėliai iš Lietuvos, atvykstantys vogti į Vokietiją, man yra žinomi“, – teigė prokurorė.

Pareigūnų teigimu, tyrimas dėl automobilių vagysčių prasidėjo šių metų sausį Vokietijoje, vėliau – ir Kaune.

Taip pat pareigūnai pranešė, kad kratų pas įtariamuosius metu rasta ir narkotinių medžiagų bei ginklas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi