Lietuvoje

2018.12.17 08:29

Rusų žurnalistas gavo patvirtinimą iš Kremliaus: R. Paksas buvo susitikęs su V. Putinu

Dalia Plikūnė, DELFI.lt2018.12.17 08:29

Žinomas rusų žurnalistas Konstantinas Egertas gavo patvirtinimą iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, kad Rolandas Paksas tikrai buvo susitikęs su Vladimiru Putinu, teigė DELFI politikos apžvalgininkas Ramūnas Bogdanas.

Į Rusijos prezidento administracijos spaudos tarnybą pasiteirauti, ar toks vizitas buvo, kreipėsi ir DELFI žurnalistai, tačiau atsakymo negavo. Pasak R. Bogdano, taip pat jo negavo tą darę ir „Lietuvos ryto“ žurnalistai.

„Tačiau žinomas rusų žurnalistas Konstantinas Egertas prieš kelias dienas kreipėsi į V. Putino atstovą spaudai Dmitrijų Peskovą, su kuriuo jie asmeniškai pažįstami, ir šis jam raštu pokalbių programėlėje „Telegram“ patvirtino, jog tikrai toks susitikimas įvyko. Konstantinas žada paviešinti Facebooke šį savo susirašymą su D. Peskovu“, – rašė R. Bogdanas.

V. Putino susitikimas su R. Paksu nebuvo skelbtas oficialioje Kremliaus darbotvarkėje. Apie susitikimą su V. Putinu grįžęs į Lietuvą paskelbė pats R. Paksas.

Jis esą vyko gruodžio 5 d. vakarą. „Kalbėjau apie Lietuvą ir Kaliningradą, naujus santykius tarp Lietuvos ir Kaliningrado, kad (...) tame lopinėlyje žemės, kuriame Dievas mums davė galimybę gyventi, kad pradėtume nusiginklavimą šioje vietoje, kad ateitų į šitą regioną stabilumas, kad ateitų užsieniniai bankai, kad ateitų technologiniai parkai, kad čia būtų vystoma ekologinė pramonė ir kad čia būtų kultūrinis bendradarbiavimas“, – žurnalistams Vilniuje ketvirtadienį sakė R. Paksas, kurį citavo BNS. 

Kiek anksčiau Maskvoje jis taip pat susitiko su Valstybės Dūmos pirmininku Viačeslavu Volodinu ir Rusijos Federacijos Tarybos pirmininke Valentina Matvijenko. R. Paksas teigė aptaręs su parlamento vadovais įvykį Kerčės sąsiauryje. Jis sako nekėlęs tikslo Rusijos politikams pareikšti savo nuomonę ir norėjo tik išklausyti jų pačių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11