Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.17 14:41

Premjeras: M. Kvietkauskas turės didesnį kultūros bendruomenės palaikymą

Pirmadienį prezidentė susitiko su kandidatu į kultūros ministrus – dėstytoju, literatūrologu, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) dirktoriaus pavaduotoju mokslo reikalams Mindaugu Kvietkausku. Premjeras Saulius Skvernelis teigia manąs, kad į kultūros ministrus siūlomas M. Kvietkauskas turės didesnį palaikymą nei jo iniciatyva iš pareigų šalinama Liana Ruokytė-Jonsson.

„Manau, kad jis tikrai turės didesnį palaikymą, kalbant apie kultūros lauką ir turi tikrai visus reikalingus rodiklius ir gebėjimus, (...) (M. Kvietkauskas. – ELTA) suvokia pačią esmę, yra ir kultūrininkas, ir mokslininkas, turintis puikų išsilavinimą“, – pirmadienį žurnalistams kalbėjo vyriausybės vadovas. Jis pabrėžė tikįs, kad M. Kvietkauskas likusius šios vyriausybės metus būtų pats tinkamiausias Kultūros ministerijos vadovas. 

„Tai aš tikiuosi, kad šiame etape, likusius dvejus metus Kultūros ministerijai jis bus pats tinkamiausias vadovas“, – pabrėžė S. Skvernelis. 

Dėl kandidatų į kol kas laisvus Aplinkos ir Švietimo ir mokslo ministerijų vadovų postus premjeras neprasitarė.

„Kai bus kitos pavardės suderintos (su prezidente. – ELTA), tada ir bus jos paskelbtos“, – kalbėjo premjeras. 

Premjeras tik užsiminė turįs ne vieną kandidatą, galintį eiti švietimo ir mokslo ministro pareigas.

Apie M. Kvietkausko kandidatūrą BNS patvirtino ministro pirmininko atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

BNS nuotr.

42 metų literatūrologas, poetas M. Kvietkauskas – buvęs ilgametis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vadovas, šiai mokslo įstaigai vadovavęs 2008–2018 metais.

M. Kvietkauskas Vilniaus universitete yra baigęs lietuvių kalbos ir literatūros studijas, studijavęs judaiką Oksfordo universiteto Hebrajų ir judaikos studijų centre, yra kelerius metus dirbęs žurnalo „Metai“ redakcijoje.

„Tai savo srities profesionalas, dėl kurio kompetencijos ir profesionalumo nekyla jokių abejonių. Pasitikiu juo ir tikiuosi efektyvaus darbo kartu“, – teigė S. Skvernelis.

„Premjerui sutikimą daviau, mes buvome susitikę ir aptarėme aktualiausius klausimus, šiuo metu dėl kandidatūros sprendžia valstybės vadovai, todėl palauksiu jų sprendimo ir tuomet galėsiu detaliau komentuoti planus ir uždavinius“, – BNS pirmadienį sakė M. Kvietkauskas.

Premjero teigimu, daugiausia sunkumų kilo ieškant naujojo švietimo ministro. 

Pasak vyriausybės vadovo, kandidatai bus paviešinti jų pavardes suderinus su prezidente. Žiniasklaidoje minimi keli valdančiųjų kandidatai, tačiau S. Skvernelio teigimu, būsimi ministrai renkami ne pagal partinę priklausomybę, bet pagal dalykines ir asmenines savybes bei kompetenciją.

Anksčiau premjeras sakė, kad sudėtinga rasti naują švietimo ir mokslo ministrą, kuris tęstų reformas ir suvienytų bendruomenę. Nauji ministrai pakeis prieš porą savaičių atleistą Jurgitą Petrauskienę, aplinkos ministrą Kęstutį Navicką ir kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson.

Atleisdamas ministrus S. Skvernelis teigė, kad pradėtoms reformoms reikia naujo impulso. Pareigas palikdami aplinkos ir kultūros ministrai negailėjo kritikos ir pačiam premjerui, sakydami, jog jis dangstosi ministrų veikla, kalbėjo ir apie patirtą spaudimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi