Lietuvoje

2018.12.15 17:27

V. Panckietis susitiko su Sakartvelo parlamento pirmininku

LRT.lt2018.12.15 17:27

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis su oficialiu vizitu viešėdamas Tbilisyje (Sakartvele) dalyvavo dvišaliame susitikime su Sakartvelo parlamento pirmininku Irakliu Kobakidze, sakoma pranešime spaudai.

Pokalbio metu parlamento vadovas pažymėjo, kad Lietuva vertina Sakartvelo lyderystę Rytų partnerystėje ir pažangą eurointegracijos kelyje.

„Neabejotinai esame nuoseklūs, laikomės pozicijos palaikyti Sakartvelo suverenumą ir teritorijos integralumą. Taip pat esame pasirengę pasidalinti savo patirtimi eurointegracijos ir demokratinių reformų kelyje, nes esame dvi draugiškos ir artimos tautos,“ – sako A. Pranckietis.

Susitikimo metu abiejų šalių parlamentų vadovai sutarė dėl galimybių pasirašyti memorandumą dėl strateginės partnerystės tarp valstybių parlamentų. Toks bendradarbiavimas atvertų dar platesnes galimybes dalytis patirtimi parlamentiniame lygmenyje bei vystyti bendrus projektus.

„Strateginės partnerystės memorandumas perkeltų mūsų bendradarbiavimą į dar aukštesnį lygį. Tai draugystė, įprasminta glaudžiu ryšiu,“ – teigia Seimo pirmininkas.

Strateginės partnerystės memorandumą su Sakartvelu yra pasirašę Latvijos, Lenkijos ir Bulgarijos parlamentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.