Lietuvoje

2018.12.15 10:04

Sinoptikė: atkeliauja balta švelni žiema

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.12.15 10:04

Artimiausias kelias dienas Lietuvą nuklos sniegas, o temperatūra laikysis ties keliais laipsniais žemiau nulio. Ir dieną, ir naktį. Taip LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Edita Gečaitė.

Šeštadienį temperatūra svyruos apie 1 laipsnį šalčio, pasnyguriuos. Debesuotumas išliks didelis, tik vietomis gali atsirasti pragiedrulių. 

Sekmadienio naktį didesnių permainų nebus, vietomis pasnigs, spaus šiek tiek didesnis šaltukas, ypač šiauriniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose. Ten turėtų atšalti iki 3–4 laipsnių, o rytuose, pietuose temperatūra bus tarp 0 ir 2 laipsnių šalčio. 

Sekmadienio dieną iš vakarų atkeliaus gausesnio sniego zona, intensyviai snigs vakariniuose ir centriniuose rajonuose, tik į rytus sniego zona atkeliauti nespės. „Stiprės rytų, pietryčių vėjas, jis sieks 6–11 m/s greitį, tad vietomis sniegą ir papustys“, – LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė. Temperatūra, pasak jos, sekmadienį bus 1–2 laipsniai šalčio.

Pirmadienio naktis dar daugelyje rajonų bus snieguota, vėjas toliau turėtų jį pustyti. Temperatūra naktį bus tarp 1 ir 4 laipsnių šalčio. Dieną sniego zona po truputį trauksis į rytus, temperatūra bus tarp 1 ir 3 laipsnių šalčio. 

„Ir dienomis, ir naktimis temperatūra pernelyg nesiskirs: naktį pora laipsnių šalčiau, dieną – silpnai neigiama temperatūra“, – sakė E. Gečaitė.

Antradienį sniego turėtų būti mažiau. Naktį pasnyguriuos rytiniuose rajonuose, o dieną kris jau vos kelios snaigės.