Lietuvoje

2018.12.14 23:18

Nacionaliniai maldos pusryčiai kvietė svarstyti popiežiaus žodžius

Penktadienio rytą Vilniuje per surengtus Nacionalinius maldos pusryčius politikai, religiniai ir visuomenės veikėjai, prisimindami Lietuvoje viešėjusio popiežiaus Pranciškaus žodžius, aptarė, kaip Lietuvai tapti tvirta jungtimi tarp Rytų ir Vakarų. Taip pat ir sprendžiant Rusijos agresijos Ukrainoje klausimus. 

Rugsėjo 22 dieną Daukanto aikštėje popiežius Pranciškus sveikindamas Lietuvą pabrėžė, kad šalis istoriškai visada buvo Europos kryžkelėje. Pasak pontifiko, tai brandžios istorijos vaisius, kurį tauta gali pasiūlyti visam pasauliui ir ypač Europos Sąjungai.

„Megzdami dialogą, būdami tvirti ir supratingi, galite tapti tiltu tarp Rytų ir Vakarų Europos“, – sakė vizito Lietuvoje metu popiežius.

Šis raginimas tapo pagrindine penktadienį jau 18 kartą Vilniuje rengiamų Nacionalinių maldos pusryčių tema. Politikai, visuomenės veikėjai ir bažnyčios atstovai aptarė, kaip Lietuvai tapti tvirta jungtimi tarp Rytų ir Vakarų. 

Už kritiką Rusijos valdžiai pasikėsinimus nunuodyti išgyvenęs organizacijos „Atviroji Rusija“ pirmininko pavaduotojas Vladimiras Kara-Murza sako, kad Lietuva – artima vakarietiškų pažiūrų Rusijos bendražygė. 

Nacionalinių maldos pusryčių tradicija į Lietuvą atkeliavo iš JAV, kur 1942-aisiais keli amerikiečių senatoriai pradėjo neformalius susitikimus, siekdami dalintis Kristaus mokymu. 

Plačiau – Izabelės Pukėnaitės reportaže.