Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.14 21:52

Prie Seimo piketavo nepatenkinti generinių vaistų tvarka

Apie 30 tūkstančių sergančiųjų epilepsija tapo valdžios politikos įkaitais – pasak epilepsija sergančiųjų sąjungos, siūlomi generiniai vaistai padeda ne visiems. Neapsikentusieji penktadienį surengė piketą priešais Seimą. Vienas organizatorių sulaukė asmeninio Aurelijaus Verygos dėmesio – jam išimties tvarka buvo suteikta epilepsijai skirtų vaistų kompensacija, nors kitiems sergantiesiems ne generiniai vaistai nėra kompensuojami. Sveikatos apsaugos ministerija žada medikamentų kompensavimo tvarką taisyti.

Rolandas Dragašius sako, kad prieš dešimtmetį pakliuvo į avariją, po kurios dukart buvo komoje, tačiau galiausiai sugebėjo atsigauti. Bet ne be padarinių. Serga epilepsija. Penktadienį jis iš Kuršėnų atvyko prie Seimo į piketą, nes kompensuojamųjų vaistų kainyne nebeliko vienintelių vaistų, kuriuos primygtinai rekomenduoja vartoti medikai. Valdžios siūlomi kompensuojamieji generiniai vaistai nė iš tolo nepadeda.

Dar prieš įvykstant piketui, R. Dragašius sulaukė sveikatos apsaugos ministro dėmesio. A. Veryga asmeniškai paskambino, kitą dieną susisiekė ir šeimos gydytoja, kuri pareiškė, kad iš kompensuojamųjų vaistų kainyno išbraukti medikamentai jam bus kompensuoti.

Sergantieji epilepsija išreiškė pasipiktinimą ir Sveikatos apsaugos ministerijai. Daugiau nei valandą virė diskusijos, kaip pertvarkyti vaistų kompensavimą, kad sergantieji galėtų gauti tokius medikamentus, kokių reikia su kompensacija. Esą dabartinės sistemos įkaitais yra tapę beveik 30 tūkst. žmonių. Epilepsija sergančiųjų sąjungos „Epilė“ prezidentė Donata Balčikonienė sako, kad ministerija pažarstė pažadų.

„Ne pirmą ir ne antrą kartą čia lankausi. Tai man tos emocijos buvo panašios: gražūs žodžiai, gražūs pažadai. O žmonės, kurie atvyko iš kitų miestų, kurie išdrįso kalbėti, papasakoti, manau jie išėjo su didesnėmis emocijomis“, – sako D.  Balčikonienė.

Sveikatos apsaugos viceministrė tikina, kad ieškoma būdų pacientams kompensuoti jiems reikalingus vaistus už adekvačias kainas. Tiesa, pabrėžia, kad R. Dragašiaus atveju, kai įsikišo pats ministras, buvo pritaikyta įstatyme esanti išimtis.

Rugsėjį dėl pigesnių, generinių vaistų skirtų epilepsijai kontroliuoti, viena neįgali mergaitė atsidūrė reanimacijoje. Tąsyk medikai nurodė šeimai vėl pirkti anksčiau naudotus vaistus.

Plačiau apie tai – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi