Lietuvoje

2018.12.15 12:17

Pasitikėjimas institucijomis: mokytojų streikai nenaudingi nei vienai, nei kitai pusei

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.12.15 12:17

Dėl mokytojų streikų sumažėjo su švietimu susijusių institucijų vertinimas. Pasitikėjimas švietimo sistema apskritai sumažėjo nuo 41 iki 35 procentų. Kaip LRT RADIJUI pasakojo visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys, tai yra žemiausias rezultatas per 20 metų.

Pasak jo, matome du konfrontuojančius subjektus: valdžios atstovai – premjeras, ministrė – vienoje pusėje, švietimo sistema, profsąjungos – kitoje.

„Atrodytų, kad kažkas turėtų laimėti, kažkas – pralaimėti. Bet šiuo atveju pralaimi abi pusės“, – pabrėžė V. Gaidys.

Jis prisiminė panašią gilią konfrontaciją, kai vienoje pusėje buvo prezidentas, o kitoje – žiniasklaida: „Tuomet reitingai katastrofiškai krito ir vienoje, ir kitoje pusėje.“

Kito ir premjero Sauliaus Skvernelio bei buvusios švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės populiarumas. Plačiau apie tai – ČIA. 

Populiariausių institucijų rikiuotė keičiasi mažai. Ugniagesiai gelbėtojai, policija, krašto apsauga, kariuomenė – dažniausiai teigiamai vertintos institucijos. Mažiausiai pasitikima Seimu, partijomis, vyriausybe.

Pasitikėjimas metų pabaigoje augo kariuomene, krašto apsauga. Ja pasitiki 60 proc. apklaustųjų, o nepasitiki 14 proc.

„Tai yra geriausias rezultatas nuo 2005 metų. Krašto apsauga yra 3-ioje vietoje po ugniagesių gelbėtojų ir policijos“, – sakė V. Gaidys.

Informaciją apie populiariausius kandidatus į prezidentus rasite ČIA.

Apklausia rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Ineta Nedveckė.