Lietuvoje

2018.12.14 15:57

Universiteto rektore pirmą kartą išrinkta moteris: LSU vadovaus D. Rėklaitienė

ELTA2018.12.14 15:57

Penktadienį Lietuvos sporto universiteto (LSU) taryba balsavo universiteto rektorės pareigas patikėti metus laikinai LSU vadovavusiai doc. Dianai Rėklaitienei. 

Universitetų atstovų žiniomis, tai pirma moteris, vadovausianti Lietuvos universitetui, nors laikinai universiteto rektorių pareigas einančių moterų – ne viena.

Kaip skelbė ELTA, LSU rektorė rinkta iš vieno kandidato.

Lygiai prieš savaitę LSU taryba rinkosi į paskutinį posėdį prieš LSU rektoriaus rinkimus. Vertintos Senato išvados dėl vienintelės kandidatės eiti universiteto rektoriaus pareigas. Tai būtų įprasta procedūra, jei ne planai šį universitetą reorganizuoti, prijungiant prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto.

Kaip Eltai sakė doc. D. Rėklaitienė, kiekvienai organizacijai gyvuoti svarbūs nuolatiniai vadovai, o universitetų jungimosi procesas vyksta kelinti metai.

„Niekas nežino, kiek jis dar vyks ir ar iš viso įvyks. Laikinumas trunka jau metus ir laikinai dirbantis – ne tik rektorius, bet ir prorektoriai, padalinių vadovai, katedrų vedėjai. Didžiulė žmonių grupė laikoma nežinioje“, – sakė laikinoji rektorė. 

Pasak doc. D. Rėklaitienės, norisi išlaikyti nors kokį stabilumą organizacijos viduje.

Kaip Eltą informavo ŠMM, projektas dėl Lietuvos sporto universiteto (LSU) prijungimo prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) šiuo metu svarstomas.

Projektą baigus derinti Vyriausybė priims nutarimą teikti Seimui siūlymą reorganizuoti Lietuvos sporto universitetą prijungiant jį prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto. 

LSU prijungimas prie LSMU yra viena Vyriausybės patvirtintų Valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano priemonių, padėsianti sutelkti mokslo ir studijų potencialą Kaune ir suformuoti tarptautiniu lygmeniu stiprų sveikatos ir gyvybės mokslų centrą.

Reorganizuoto LSU veiklos tęstinumas bus užtikrinamas LSMU padalinio – LSMU Sporto akademijos įkūrimu. LSMU Sporto akademija turės visas LSMU akademijų teises ir pareigas ir turės tokį patį autonomijos lygį kaip ir kitos – LSMU Medicinos akademija ir LSMU Veterinarijos akademija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.