Lietuvoje

2018.12.14 16:15

Buvusių Profsąjungų rūmų vietoje – moderni koncertų salė

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.14 16:15

Vietoj buvusių Profsąjungų rūmų ant Tauro kalno Vilniuje turėtų būti pastatyta moderni, daugiafunkcė Nacionalinė koncertų salė. Kultūros ministerijoje pristatytoje galimybių studijoje numatoma, kad tai bus 16 tūkst. kvadratinių metrų ploto, keturių aukštų pastatas su dviem aukštais po žeme.

Didžioji natūralios akustikos salė, skirta simfoninės ir kamerinės muzikos koncertams, talpintų 1,5 tūkst. žmonių, mažoji – 500, čia taip pat būtų viešajam gyvenimui skirtos visuomeninės erdvės ir patalpos orkestrui. Kultūros rūmai kainuotų apie 50 milijonų eurų.

„Lėšos suplanuotos jau kitų metų biudžete, pirmiesiems darbams skirta 1,9 mln. eurų., o 2020-aisias jau turėtų būti konkretus projektas, skirtingiems etapams išdėliojami valstybės investiciniai pinigai.

Kol kas tai toks optimistinis planas, viskas labai priklausys nuo konkurso eigos ir visų vėlesniu veiksmų. Mes turim suprasti, kad tiesiog ta salė turi atsirasti, gal ji atsiras 2023-ųjų pabaigoje, gal 2024-aisiais“, – sako kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.