Lietuvoje

2012.07.16 15:33

Naujasis ambasadorius Baltarusijoje sieks karus pakeisti dialogu

Virginija Motiejūnienė, LRT TV naujienų tarnyba2012.07.16 15:33

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus naujai paskirtam Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Linui Linkevičiui. Jis sako sieksiantis tolesnio dialogo su kaimynais ir įtvirtinti glaudesnį ekonominį bendradarbiavimą. 

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus naujai paskirtam Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Linui Linkevičiui. Jis sako sieksiantis tolesnio dialogo su kaimynais ir įtvirtinti glaudesnį ekonominį bendradarbiavimą.

Baltarusijos ir Europos Sąjungos santykiai tapo įtempti, kai Minskas griežtai susidorojo su opozicija po prezidento rinkimų 2010-aisiais.

Nauji incidentai neseniai aptemdė ir dvišalius Lietuvos ir Baltarusijos santykius. Baltarusių, neva šnipinėjusių Lietuvai, sulaikymas ir vadinamoji „meškiukų akcija“, kai Lietuva kaltinta neva prisidėjusi prie švedų akcijos, kai iš lėktuvo, protestuojant dėl žodžio laisvės pažeidimų, kaimyninėje šalyje buvo išmesta per 1 tūkst. pliušinių meškiukų – tai analitikų įvardijama kaip informacinis karas, keliantis grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Įteikdama skiriamuosius raštus naujajam Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Lietuva suinteresuota Europos Sąjungos ir Baltarusijos dialogo atnaujinimu ir šiuose santykiuose siekia įtvirtinti europines vertybes.

„Mus sieja nemaža istorijos dalis ir ne tik naujosios istorijos, bet senosios. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais, man atrodo, puspenkto šimto metų buvom vienoje valstybėje. Aišku, visada bus skirtumų ir jie yra, tuos skirtumus reikia žinoti, ir mes turime savo nuostatas. Bet dar kartą kartoju, kad kuo mažiau būtų karų, ar tai informacinių, ar kitokių, kad būtų dialogas, kad verslo santykiai plėstųsi – manau, toks būtų tikslas ambasados“, – kalbėjo paskirtasis ambasadorius L. Linkevičius.

L. Linkevičius – penktasis Lietuvos ambasadorius Baltarusijai. Paskutiniu metu jis dirbo Užsienio reikalų ministerijos ambasadoriumi ypatingiems pavedimams. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt