Lietuvoje

2018.12.14 15:45

P. Auštrevičius nusitaikė į dvejus rinkimus: politikas tapo ir liberalų sąrašo į EP vedliu

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.12.14 15:45

Liberalų sąjūdis patvirtino kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašą. Partija nutarė, kad partijos kandidatų sąrašą ves dabartinis europarlamentaras ir liberalų kandidatas į prezidentus Petras Auštrevičius.  

Pirmajame išreitinguotų Liberalų sąjūdžio kandidatų į EP penketuke po P. Auštrevičiaus rikiuojasi Seimo nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Arūnas Gelūnas, partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, Vitalijus Gailius.   

„Stiprus liberalų sąrašas Europos Parlamento rinkimuose atspindi mūsų pasitikėjimą europietiška Lietuva ir siekius stiprinti Europos stabilumą ir piliečių gerovę“, – partijos pranešime spaudai cituojamas P. Auštrevičius.

Kaip teigiama Liberalų sąjūdžio pranešime spaudai, pirmą kartą  partijos istorijoje pretendentų būti kandidatais EP rinkimuose sąrašas buvo reitinguojamas visuotiniu partijos narių balsavimu. Pirminiame pretendentų sąraše buvo 26 žmonės, galutiniame sąraše išreitinguoti buvo 22 asmenys.

„Europos Sąjungos vaidmuo Lietuvos vidaus politikai itin reikšmingas. Dabar galime stebėti realią galimybę, kad prieš pačią Europos Sąjungos idėją nusistačiusios politinės jėgos gali iškovoti pakankamai mandatų, kad veikdamos Europos Parlamente iš esmės sujauktų galiojančių teisės aktų sistemą. Todėl liberalios mintys šiandieninei Europai labai reikalingos, o liberalų kandidatų sąrašas pasižymi stipriais ir visuomenei puikiai žinomų žmonių vardais“, – tvirtina partijos lyderis E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio kandidatų į EP sąrašas:

 1. Petras Auštrevičius
 2. Viktorija Čmilytė-Nielsen
 3. Arūnas Gelūnas
 4. Eugenijus Gentvilas
 5. Vitalijus Gailius
 6. Arminas Lydeka
 7. Andrius Bagdonas
 8. Martynas Nagevičius
 9. Audronė Balnionienė
 10.  Daiva Juodelienė
 11.  Jonas Varkalys
 12.  Vytautas Danilevičius
 13.  Marius Gurskas
 14.  Justas Ruškys
 15.  Egidijus Papečkys
 16.  Tomas Baranovas
 17.  Marius Kapočius
 18.  Karolis Stasiukėnas
 19.  Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė
 20.  Nerijus Galvanauskas
 21.  Žilvinas Galimovas
 22.  Kęstutis Stankevičius