Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Neatskleidžia, kiek lėšų skirs dovanoms pirkti

Vyriausybės kanceliarija ketina metams apsirūpinti dovanomis ir suvenyrais. Planuojama pirkti susitikimų, valstybinių vizitų, taip pat vadinamąsias įvertinimo ir dėmesio dovanas, rašo „Lietuvos žinios“.

Vyriausybės kanceliarija ketina metams apsirūpinti dovanomis ir suvenyrais. Planuojama pirkti susitikimų, valstybinių vizitų, taip pat vadinamąsias įvertinimo ir dėmesio dovanas, rašo „Lietuvos žinios“.

Iš viso norima įsigyti kiek daugiau nei 2 tūkst. vienetų dovanų. Tarp jų – rankiniai laikrodžiai, kaklaraiščiai ir skaros, daugiafunkciai krovikliai, universalūs dėklai planšetiniams kompiuteriams, inovatyvūs tušinukai, termosiniai puodeliai ir kt.

Paauksuoti plunksnakočiai

Svarbių asmenų susitikimų ir valstybinių vizitų metu Vyriausybės kanceliarija planuoja dovanoti nepriekaištingos kokybės, reprezentatyvias, išskirtines, estetiškas dovanas, autorinius darbus. Bus perkami klasikinio dizaino plunksnakočiai, kurių plunksnos – plieninės su ne mažiau kaip 22 karatų paauksuotomis detalėmis.

Norima, kad įsigyjami rankiniai laikrodžiai būtų atsparūs vandeniui, su natūralios odos apyrankėmis. Kaklaraiščiai ir skaros turi būti šilkiniai, individualaus, Lietuvą reprezentuojančio dizaino.

Taip pat bus perkami proginiai apdovanojimai – iš tauriųjų ar pusiau tauriųjų metalų pagamintos skulptūrinės kompozicijos, savo menine išraiška atskleidžiančios apdovanojimo turinį. Tai turėtų būti autorinio dizaino, riboto tiražo darbai specialiose pakuotėse su sukurta sveikinimo kortele.

Įteiks kelionines svarstykles

Dėmesiui ar įvertinimui parodyti įvairių susitikimų, renginių, vizitų metu norima įsigyti per 1 tūkst. dovanų. Žadama pirkti plunksnakočių, universalių USB raktų, ekologiškų, su saulės baterija daugiafunkcių kroviklių išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams.

Tarp Vyriausybės dovanų bus ir modernūs dėklai vizitinėms kortelėms, termosiniai puodeliai, inovatyvūs tušinukai su integruotais ne mažesnės nei 2 GB talpos USB ir skystųjų kristatų ekrano lietikliais, elektroninės kelioninės svarstyklės su ne mažesne nei 50 kg keliamąja galia. Taip pat ketinama įsigyti sulankstomų skėčių, universalių kuprinių, 50 natūralios vilnos šalikų.

Kaip suvenyrai bus dovanojami universalūs išmaniųjų telefonų laikikliai, pakabinami mobiliųjų telefonų aksesuarai su paminkštintu antgaliu jutikliniams ekranams ir ekologiški dokumentų krepšiai.

Derina su protokolo specialistais

Vyriausybės kanceliarijos Spaudos tarnybos atstovų teigimu, galutinio apsisprendimo dėl dovanų dar nėra, nes parengtas tik techninės specifikacijos projektas, viešasis pirkimas nėra paskelbtas. Kiek lėšų skirta dovanoms pirkti, neatskleidžiama. Aiškinama, kad tai gali paveikti tiekėjų apsisprendimą dėl siūlomos kainos.

Vyriausybės dovanos, suvenyrai teikiami atsižvelgiant į konkretų renginį ar susitikimą. Juos paprastai įteikia premjeras, kancleris ar jo pavaduotojai. Kiek dovanų per metus išdalijama, priklauso nuo organizuojamų renginių skaičiaus. „Šiuo metu įvairių konkursų laureatams, varžybų nugalėtojams, žymiems kultūros, mokslo žmonėms dovanojami laikrodžiai, parkeriai, skarelės ir kiti suvenyrai. Vykstant į užsienio vizitus, dovanos derinamos su protokolo specialistais“, – sakoma Vyriausybės kanceliarijos Spaudos tarnybos atsakyme „Lietuvos žinioms“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi