Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.27 09:45

UNESCO siūlosi tarpininkauti diskusijoje dėl LRT

2018.12.27 09:45

Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO yra pasirengusi tarpininkauti ir konsultuoti, ieškant geriausio sprendimo žiniasklaidos reguliavimo klausimais Lietuvoje.

Tokią poziciją LRT generalinei direktorei Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei adresuotame laiške išsakė UNESCO generalinio direktoriaus pavaduotojas komunikacijai ir informacijai Moezas Chakchoukas.

„Kaip organizacija, nuo pat savo įkūrimo kovojanti už žiniasklaidos laisvei, pliuralizmui ir nepriklausomumui palankios aplinkos kūrimą <...>, UNESCO galėtų pasidalyti patirtimi, kaip pradėti dialogą tarp žiniasklaidos, pilietinės visuomenės ir atitinkamų institucijų, taikant UNESCO naudojamą Žiniasklaidos plėtros rodiklių metodiką, jei  Lietuvos valdžios institucijos to pageidautų“, – rašoma M. Chakchouko rašte LRT vadovei.

Pasak M. Chakchouko, Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos viena svarbiausių užduočių – ginti teisę siekti, gauti ir skleisti informaciją bei remti žiniasklaidos nepriklausomumą, garantuojantį spaudos laisvę.

UNESCO raštas – reakcija į LRT vadovės laišką, atkreipiantį tarptautinės organizacijos dėmesį  į aplink Lietuvos visuomeninį transliuotoją susidariusią situaciją, Seime rengiantis svarstyti jo veiklą reguliuojančių teisės aktų pataisas.

Visą laišką galima rasti: https://www.lrt.lt/naujienos/tavo-lrt/37/235630/unesco-siulosi-tarpininkauti-diskusijoje-del-lrt

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi