Lietuvoje

2018.12.13 23:40

Kalvarijoje iš gimnazijos dingo kompiuteriai ir vaizdo technika

Iš Kalvarijos gimnazijos dingo 27 kompiuteriai ir kita vaizdo įranga. Jos pasigedusi į policiją administracija kreipėsi tik po beveik dviejų mėnesių. Kalvarijos savivaldybės meras pripažino tik iš LRT TELEVIZIJOS laidos „Panorama“ žurnalistų sužinojęs apie spalį pradėtą ikiteisminį tyrimą ir žada reikalauti atsakingų asmenų atsakomybės.

Paskutinį kartą 22 planšetiniai kompiuteriai naudoti per lietuvių kalbos valstybinį brandos egzaminą birželį. Jų, kaip ir penkių nešiojamųjų kompiuterių, fotoaparato ir vaizdo projektoriaus pasigesta tik prasidėjus mokslo metams.

Apie dingusius kompiuterius direktorės pavaduotoja tarnybinį raštą pateikė spalio viduryje, nes materialiai atsakingi asmenys negalėjo paaiškinti, kur jie dingo.

„Mes savo resursais bandėme ieškoti, kai jau matėme, kad mums reikia pagalbos, sudaryta darbo grupė inventorino, ieškojo ir tada atsirado trūkumas“, – sako laikinoji Kalvarijos gimnazijos direktorė Arūnė Vaičiūnaitė-Levuškinienė.

Kalvarijos meras tik iš „Panoramos“ žurnalistų sužinojęs apie vagystę gimnazijoje, sako, kad reikalaus atsakingų asmenų atsakomybės.

Ikiteisminį tyrimą dėl kompiuterinės technikos vagystės atlieka Kalvarijos policijos komisariatas. Anot jo vadovo, tyrimas gerokai pasistūmėjęs į priekį.

Už nusikaltimą gresia baudžiamoji atsakomybė- bauda, areštas, laisvės apribojimas arba atėmimas iki trejų metų.

Plačiau apie vagystę – Rūtos Lankininkaitės reportaže.