Lietuvoje

2018.12.13 16:55

Šiauliuose atleistas administracijos direktorius ir vicemeras, siekiama atstatydinti merą

BNS2018.12.13 16:55

Šiaulių miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį iš pareigų atleido administracijos direktorių Antaną Bartulį ir vicemerą Domą Griškevičių.

Taip pat nuspręsta pradėti mero Artūro Visocko įgaliojimų netekimo procedūrą. Šiam sprendimui pritarė 18 tarybos narių, vienas susilaikė.

Už administracijos direktoriaus ir vicemero atleidimą balsavo visi posėdyje dalyvavę 19 tarybos narių. 

„Dar vakar mano darbotvarkė buvo pilna tarnavimo miestui, rytdienos lapelis – tuščias. Sunku vertinti save, bet miestą pamilau ir sąžiningai jam dirbau“, – po sprendimo priėmimo sakė A. Bartulis.

„Kerštu srūvanti neapykanta sutraiškė mano meilę Šiauliams. Ši neapykanta buvo stipresnė už mane, nes ją sukūrė agonijos traukulių kamuojamos tradicinės partijos – visos partijos prieš Visocko komitetą ir jo komandą. Išeinu pralaimėjęs, bet ne nugalėtas“, – pridūrė jis.   

Posėdyje nei meras, nei jo pavaduotojas nedalyvavo, teigdami, kad sušauktas tarybos posėdis yra neteisėtas. Meras šiuos klausimus svarstyti planavo gruodžio 20 dienos posėdyje. Taip pat posėdyje nedalyvavo dešimt frakcijos „Dirbame miestui“ narių.

Meras dėl minėtų tarybos sprendimų teigė ketinantis kreiptis į prokuratūrą, taip pat gynė atleistą administracijos direktorių ir žadėjo skųsti teismui priimtus sprendimus.

„Ir posėdis neteisėtas, ir sprendimas neteisėtas – čia yra dvigubas neteisėtumas. Be jokios abejonės, skundimas bus. Tarybos nariai puikiai žinodami, kad daro neteisėtą posėdį, vis tiek jį darė“, – BNS sakė Šiaulių meras A. Visockas. 

„Aš galvoju, kad visa tai apsivers ir antru lazdos galu tvos tam tikriems žmonėms, kurie čia padarė visiškai netinkamą dalyką“, – pridūrė meras.

A. Bartulis teigė nesutinkantis su tarybos narių priekaištais, tvirtino tiesiog vykdęs tarybos narių priimtus sprendimus.

Balsų daugumą turinčios opozicijos atstovai teigė, kad meras su kitais savivaldybės vadovais siekė nutraukti civilinę bylą tarp savivaldybės ir Šiaulių arenos koncesininko „Pramogų salos“ dėl nepagrįstai gauto koncesijos mokesčio ir pateikė tarybai sprendimo projektą dėl taikos sutarties,o ši jį patvirtino.

Mero atleidimo siekiantys tarybos nariai teigia, jog tarybai buvo pateikta klaidinga informacija.

Apkaltą Šiaulių merui mėginta rengti ir anksčiau, tuomet teikimą nagrinėjusi komisija nusprendė, kad tam nėra pagrindo.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, mero atstatydinimo procedūrą galima pradėti, jeigu jis sulaužė priesaiką arba nevykdo įstatymuose nustatytų įgaliojimų. Iniciatyvą turi pareikšti ne mažiau kaip trečdalis savivaldybės tarybos narių.

Šiaulių savivaldybės taryboje dirba 31 tarybos narys.

Įteisinus tiesioginius merų rinkimus buvo apsunkinta ir jų pašalinimo procedūra – neužtenka tarybos narių balsavimo, būtina Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išvada. Jeigu teismas nusprendžia, kad priesaika nebuvo sulaužyta, įstatymai nepažeisti, atstatydinimo procedūra nutraukiama.

Jeigu padaroma priešinga išvada, savivaldybės taryba trijų penktadalių tarybos narių balsų dauguma priima sprendimą, kad meras neteko savo įgaliojimų. Pritrūkus balsų, meras lieka poste.

Merui netekus įgaliojimų rengiami nauji rinkimai, nebent skelbtina naujų rinkimų data patenka į laikotarpį, kai iki eilinių savivaldybių tarybų rinkimų datos yra likę mažiau kaip vieni metai.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt