Lietuvoje

2018.12.12 15:17

R. Karbauskis tikina: bus rasti LRT patys palankiausi sprendimai

ELTA2018.12.12 15:17

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad Seimas neskubės priiminėti naujos redakcijos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo, jis bus išsamiai išdiskutuotas ir bus rasti patys geriausi LRT sprendimai. 

„Pirmiausia turiu nuraminti LRT tarybą, kad įstatymo niekas nesiruošia šitoje sesijoje priiminėti. Kita Seimo sesija prasidės kovo 10 d., mes turime pakankamai daug laiko ir ekspertus pakviesti, ir klausymus surengti, pasitelkti visą gerąją praktiką ES tam, kad priimtume tikrai gerą įstatymą. (...) Šiandien galiu atvirai ir aiškiai pasakyti, kad niekur nebus skubama, bus rasti tie sprendimai, kurie būtų patys palankiausi LRT“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis. 

Jis negalėjo pasakyti, ar įstatymo projektas gali būti pateiktas dar šioje besibaigiančioje Seimo sesijoje. „Tikrai neprašiau jo įtraukinėti į darbotvarkę šioje sesijoje, nes jokio tikslo priiminėti jo skubos tvarka nėra ir niekada nebuvo. (...) Jeigu jis būtų pateiktas dar šią sesiją, tai jis nebus priiminėjamas skubos tvarka“, – akcentavo R. Karbauskis. 

Jo teigimu, visa LRT valdymo sistema turi būti tokia, kad ji užkirstų kelią galimiems pažeidimams. 

Pasak R. Karbauskio, svarbiausias dalykas yra tai, kad siekiama depolitizuoti LRT valdymą, sumažinti politikų įtaką.

Šių metų gruodžio pradžioje R. Karbauskis kartu su Seimo nariais, kuriuos LVŽS frakcija buvo delegavusi į LRT laikinąją komisiją, tyrusią LRT valdymą bei finansinę veiklą, įregistravo naują Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo redakciją.

Naujoje įstatymo redakcijoje suvienodinamas LRT portalo bei radijo ir televizijos reguliavimas, portalui pradedamas taikyti reklamos draudimas, siūloma įsteigti valdybą, LRT ombudsmeną, per pusę mažinamas politikų deleguojamas LRT tarybos narių skaičius, naikinama Administracinė komisija. 

Kaip numatyta projekte, valdyba bus atsakinga už LRT valdymą, struktūros planavimą, ūkinę veiklą.

Pataisos numato pokyčius ir LRT taryboje. Iki penkerių metų būtų trumpinama jos kadencija, Seimas skirs tik du asmenis (iš pozicijos ir opozicijos) vietoj keturių, prezidentas – du asmenis (vietoj keturių). Numatomas privalomas LRT tarybos posėdžių transliavimas, privalomas kasmetis išorinis auditas.

Kaip ELTA jau skelbė, Seime užregistravus naują Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo redakciją, LRT taryba išplatino kreipimąsi į Seimo narius, kuriame ragina neskubėti ir atsižvelgti į ekspertų nuomonę.

„Visuomeninio transliuotojo modelis yra strategiškai svarbus klausimas, kuriam būtina išsami diskusija. LRT įstatymo projektas taip pat yra taisytinas turinio nuoseklumo ir teisinės technikos požiūriu. Todėl LRT taryba kreipiasi į Seimo narius ir kviečia žengti tolesnius žingsnius – iš geriausių teisės, valdymo, finansų, žiniasklaidos atstovų sudaryti darbo grupę, kuri profesionaliai įvertintų įstatymo projektą ir pateiktų savo išvadas“, – rašoma LRT tarybos pirmininko Liudviko Gadeikio pasirašytame kreipimesi.

L. Gadeikis, E. Genio/LRT nuotr.

LRT taryba paragino Seimo narius pirmiausia plačiai išdiskutuoti, įsiklausyti į įvairių sričių ekspertų nuomonę ir kartu su Lietuvos visuomene surasti tą visuomeninio transliuotojo modelį, kuris sukurtų prielaidas jo nepriklausomumui, profesionalumui, skaidrumui ir atsakingumui visuomenei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.