Lietuvoje

2018.12.12 14:51

V. Titovui pareikšti įtarimai dėl pasisakymų apie A. Ramanauską-Vanagą ir Lietuvos partizanus

LRT.lt2018.12.12 14:51

Trečiadienį Klaipėdos apygardos prokuratūroje buvusiam Klaipėdos miesto tarybos nariui Viačeslavui Titovui buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl pasisakymų apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, taip pat dėl viešojoje erdvėje periodiškai pasirodančių pasisakymų apie partizaninį judėjimą Lietuvoje, praneša Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 313 straipsnio 2 dalį (mirusiojo atminimo paniekinimas), tačiau jo eigoje nustačius naujas aplinkybes, jis išplėstas taip pat tiriant ir veikas, numatytas Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalyje (kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) ir 170-2 straipsnio 1 dalyje (viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas). Pagal visus šiuos tris Baudžiamojo kodekso straipsnius V. T. ir įteiktas pranešimas apie įtarimą.

Atliekant ikiteisminį tyrimą yra analizuojama ir vertinama apie 800 gigabaitų skaitmeninės informacijos, tiek paimtos iš įtariamojo kratos metu, tiek surinktos iš viešai prieinamų šaltinių. Vien buvusio Klaipėdos miesto tarybos nario pasisakymų viešojoje erdvėje analizė, kurią atliko prokuroras, sudaro apie 70 lapų. Dalis tyrimui svarbios informacijos iš V. Titovo paimtų skaitmeninių laikmenų buvo ištrinta, tačiau ją atkūrė Lietuvos Teismo ekspertizės centro ekspertai.

„Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, atliekami būtini procesiniai veiksmai, analizuojama jau sukaupta medžiaga. Norėčiau padėkoti Lietuvos Teismo ekspertizės centro Klaipėdos skyriaus specialistams už itin operatyviai atliktą skaitmeninių laikmenų ekspertinį tyrimą ir juose buvusios sunaikintos informacijos atkūrimą, nes būtent šie duomenys leido išplėsti tiriamų veikų sąrašą bei pagrįsti tyrimo metu reiškiamus įtarimus“, – pranešime teigė ikiteisminį tyrimą atliekantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Simonas Genys.

Primename, kad sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą buvo priimtas liepos 23-iąją, kai viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog šių metų liepos 18 dieną buvęs Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys V. Titovas diskusijoje dėl partizanų vado A. Ramanausko–Vanago atminimo įamžinimo, viešai pareiškė, kad A. Ramanausko–Vanago iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkst. piliečių ir vaikų, o pats Vanagas asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius, šią informaciją taip pat publikavo savo socialiniame tinkle.

Įvertinus tiriamos veikos rezonansinį pobūdį bei siekiant išvengti galimo tyrimo politizavimo bei užtikrinti maksimalų jo objektyvumą bei išsamumą, ikiteisminį tyrimą yra pavesta atlikti ne ikiteisminio tyrimo įstaigai, o prokurorui.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9
Gaisras Vilniuje
41

Lietuvoje

2021.04.12 14:59

Po kilusio gaisro transformatorinėje lankytojams atvertas sostinės prekybos centras „Europa“

laikinai buvo užtvertos dvi gatvės; atnaujinta 18.35
41