Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.12 13:03

„MG Baltic“ byla: agentūros „PHD“ vadovas tvirtina – Darbo partija nebuvo išskirtinis klientas

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.12.12 13:03

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį tęsė „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos nagrinėjimą. Rytiniame teismo posėdyje apklaustas reklamos agentūros „PHD“ generalinis direktorius Dalius Dulevičius.  

D. Dulevičius į apklausą pakviestas po LNK pardavimų vadovas Tomo Bartininko liudijimo teisme. Pastarasis teigė, kad „PHD“ vadovas atstovavo Darbo partijai derybose dėl reklamos nuolaidų.

Bylos duomenimis, „MG Baltic“ žiniasklaidos priemonėse transliuojant Darbo partijos reklamą prieš 2016 Seimo rinkimus koncerno buvusio viceprezidento Raimondo Kurlianskio nurodymu buvo padaryta 12,1 tūkst. Eur nuolaida. Tai teisėsauga laiko kyšiu buvusiam „darbiečių“ vicepirmininkui Vytautui Gapšiui ir Darbo partijai. Manoma, kad mainais už tai V. Gapšys sutiko palaikyti Vartojimo kredito įstatymo pataisą, kurią R. Kurlianskio prašymu įregistravo buvęs Seimo narys Šarūnas Gustainis.

R. Kurlianskio advokatas Simonas Slapšinskas kreipėsi į teismą su prašymu liudytoją D. Dulevičių apklausti uždarame posėdyje, mat aptariami klausimai gali būti susiję su komercinėmis paslaptimis. Šį prašymą palaikė ir „MG Baltic“ advokatas Linas Belevičius. Valstybinį kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Justas Laucius su prašymu liudytoją apklausti už uždarų durų nesutiko. Teismas nesutiko su prašymu posėdį tęsti už uždarų durų.

D. Dulevičius teismui aiškino, kad jis pats tiesiogiai nuolaidų dėl reklamos pirkimo žiniasklaidoje nederina, tačiau klientams teikia rekomendacijas apie pasiūlytas kainas.

„Mes visada norime, kad nuolaida būtų kuo didesnė. Aišku, kanalas yra kanalas – kokias sąlygas duoda, kokias pasiūlo, tokiomis sąlygomis ir perkame“, – kalbėjo D. Dulevičius.

„PHD“ vadovas teigė bendravęs su V. Gapšiu kelis metus, kadangi padėdavo Darbo partijai pirkti reklamą žiniasklaidoje.

„Mano interesas yra užsakovui suteikti kuo geresnes žiniasklaidos pirkimo sąlygas“, – apie savo darbo subtilybes pasakojo D. Dulevičius.

„PHD“ direktorius tvirtino, kad bendrovės pirkimų skyrius derėjosi su LNK dėl nuolaidų Darbo partijai, tačiau pažymėjo tiksliai nežinantis, su kuo buvo derėtasi.

Anot D. Dulevičiaus, jis V. Gapšiui sakė, kad reklamą LNK galima būtų nusipirkti pigiau. Vis dėlto, kaip aiškino D. Dulevičius, Darbo partijos užsakytos kampanijos biudžetas ilgainiui sumažėjo 12,1 tūkst. eurų, tačiau tai buvo ne agentūros derybų rezultatas.

„Dėl papildomos nuolaidos derėjomės ne mes“, – tvirtino D. Dulevičius.

Posėdžio metu padarius pertrauką, „PHD“ vadovas D. Dulevičius žurnalistams teigė, kad Darbo partija nebuvo išskirtinis bendrovės klientas.

„Darbo partija nebuvo išskirtinis klientas“, – teigė D. Dulevičius.

Buvęs „darbietis“ V. Gapšys žurnalistams neatsakė į klausimą, ar jis pats susiderėjo dėl reklamos LNK, tačiau anot jo nuolaidos yra įprastas praktika.

Bandė nušalinti visą teisėjų kolegiją

Posėdžio metu Darbo partijos advokatas Vaidotas Sviderskis kreipėsi į teismą su prašymu nušalinti nuo bylos visą teisėjų kolegiją, kadangi, teisininko manymu, D. Dulevičius, atsakinėdamas į klausimus, galėjo atskleisti komercines paslaptis.

„Teismas, nevienodomis sąlygomis apklausdamas proceso dalyvius, neužtikrino konfidencialios informacijos apsaugos“, – savo prašymą argumentavo advokatas.

V. Sviderskiui dėl teisėjų nušalinimo nuo bylos pritarė ir R. Kurlianskio advokatas S. Slapšinskas.

„Iš teisėjų kolegijos veiksmų susidaro įspūdis, kad tai buvo daroma medijos naudai, kad visa informacija būtų viešinama“, – pažymėjo teisininkas.

Prokuroras J. Laucius teigė, kad kolegijos nušalinimui pagrindo nėra.

Teisėjų kolegija, išėjusi pasitarti, pranešė netenkinanti advokatų prašymo nusišalinti nuo bylos.

Trečiadienį teisme išklausyti du pokalbių tarp V. Gapšio ir D. Dulevičiaus įrašai, kuriuose vyrai kalbėjosi apie nuolaidos Darbo partijos reklamai LNK suteikimą.

Po įrašų išklausymo V. Gapšys klausė D. Dulevičiaus, ar pokalbių metu buvo galutinai suderėta dėl nuolaidos darbo partijai. Į šį klausimą „PHD“ vadovas atsakė neigiamai.

Prokuroras J. Laucius, cituodamas pokalbių frazes, paklausė, ką D. Dulevičiaus, ką V. Gapšys turėjo omeny, sakydamas, kad „LNK nubraus 10 procentų“.

„Su kuo V. Gapšys apie tai kalbėjo, nežinau“, – teigė D. Dulevičius.

Kaltinimai pateikti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams Eligijui Masiuliui, V. Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Š. Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi