Lietuvoje

2018.12.11 15:51

S. Skvernelis: kreipimesi į specialiąsias tarnybas nėra žodžio „konservatoriai“

Premjeras Saulius Skvernelis po pietų patikslino, kad į specialiąsias tarnybas kreipėsi bendrai dėl šalyje vykstančių procesų, o žodžio „konservatoriai“ ten nėra.

„(Kreipimosi) objektas yra procesai vykstantys šalyje, ir kreipimesi nėra įvardinta konservatorių nei partija, nei frakcija. Jeigu jie patys sau prisiskyrė, tai turbūt kažkoks nerimas yra“, – sakė S. Skvernelis.

S. Skvernelis apie įtakas pradėjo kalbėti praėjusią savaitę

DELFI primena, kad praėjusią savaitę S. Skvernelis prakalbo apie tai, kad į jo rankas pakliuvo valdžios nuvertimo planas. Esą jį vykdo konservatoriai, jo dalimi buvo Andriaus Tapino organizuotas mitingas. Premjeras taip pat tada sakė, kad tarnybos turi ištirti, ar konservatoriai kartais nedirba Kremliui.

Praėjusį penktadienį paaiškėjo, kad premjeras S. Skvernelis prakalbo apie planą nuversti valdžią, remiantis Rekomenduojamais Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) politinės ir rinkiminės strategijos matmenimis, sugretintais su kitais viešai prieinamais šaltiniais. Tai matoma iš LNK Žinių šaltinių gautų duomenų. Plačiau apie tai galima paskaityti čia.

Antradienį prieš Seimui pradedant svarstyti biudžetą premjeras patikino, kad jokių savo žodžių neatsiima, ir patvirtino, kad į tarnybas jau kreipėsi. Valstybės saugumo departamentas patvirtino, kad premjero raštą gavo.

TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis sakė, kad, jeigu tai yra rimta, „gal reikėtų apskritai svarstyti dėl premjero sveikatos būklės“.