Lietuvoje

2013.08.21 13:50

Bus teisiami policininkai, nesutrukdę užmušti keturių vaikų motinos

LRT.lt2013.08.21 13:50

Didžiulį atgarsį visuomenėje sukėlęs įvykis, kada laiku nesulaukus policijos pagalbos buvo nužudyta Klaipėdos rajono gyventoja, baigėsi įtarimų pareiškimu Klaipėdos rajono policijos pareigūnams.

Didžiulį atgarsį visuomenėje sukėlęs įvykis, kada laiku nesulaukus policijos pagalbos buvo nužudyta Klaipėdos rajono gyventoja, baigėsi įtarimų pareiškimu Klaipėdos rajono policijos pareigūnams.

Pirmadienį Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vidaus tyrimų poskyryje Klaipėdos rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo grupės pareigūnui buvo  įteiktas pranešimas apie įtarimus dėl netinkamai atliktų tarnybos pareigų. Artimiausiu metu analogiškas įtarimas bus pareikštas ir antrajam valdymo grupės pareigūnui.

Įtariama, kad šių metų vasario 11 d. Klaipėdos rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo grupės pareigūnai V.V. ir R. R. elektroninio ryšio priemonėmis gavę „C“ kategorijai priskirtą pranešimą apie užregistruotą įvykį, neužtikrino, kad į policiją skambinusi moteris būtų apsaugota nuo jai gresiančio pavojaus – vyro agresijos, t.y. neišsiuntė į įvykio vietą Lūžgalių k., Klaipėdos r. policijos pajėgų informacijai patikrinti ir daromam teisės pažeidimui užfiksuoti bei nusikaltimui užkardyti.

„Yra pakankamai duomenų įtarti, jog policijos pareigūnai, būdami statutiniai valstybės tarnautojai ir atlikdami savo pareigas, pažeidė įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus, sulaužė duotą priesaiką ir pažemino pareigūno vardą, taip sudarydami sąlygas formuotis neigiamai visuomenės nuomonei apie policijos, kaip institucijos, atsakingos už asmens ir visuomenės saugumą bei viešosios tvarkos užtikrinimą, neveiklumą bei nesugebėjimą tinkamai atlikti jai pavestų funkcijų. Dėl tokio pareigūnų neveikimo policijai ir valstybei padaryta didelė neturtinė žala“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorė Kristina Blinstrubienė.

Priminsime, kad šių metų vasario 11 d. vėlų vakarą Lūžgalių k. Klaipėdos rajone savo vyro buvo mirtinai sumušta keturių vaikų motina. Prieš tai ji skambino į policiją ir pranešė, kad į jos namus, kuriuose yra ir mažamečių vaikų, atvyko neblaivus vyras, kuriam teismas yra uždraudęs artintis prie jos, todėl moteris įtaria, kad jis gali prieš ją smurtauti.

Baudžiamąją bylą dėl itin žiauraus šeimos nario nužudymo Klaipėdos apygardos prokuratūra jau baigė ir ją perdavė nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Neilgai trukus teismą turėtų pasiekti ir byla dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Už šią nusikalstamą veiką įstatymas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius