Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.20 11:40

Moksleivė iš Šventosios – UNESCO rašinių konkurso bronzininkė

ELTA 2013.08.20 11:40

Pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvos moksleivio rašinys pateko tarp trijų geriausių Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso darbų.

Pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvos moksleivio rašinys pateko tarp trijų geriausių Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso darbų.

Šventosios pagrindinės mokyklos moksleivės Gabijos Petrauskaitės tekstas buvo pripažintas vienu iš geriausių rašinių. Lietuvos atstovei už sukurtą laišką atiteko bronzos apdovanojimas.

Šių metų epistolinio rašinio konkurso tema buvo „Parašyk laišką, kuo brangus vanduo“. Trylikametė G. Petrauskaitė savo laiške krikštamotei aprašė tiek lietaus lašelių muziką, tiek vandens stokojančių planetos gyventojų patiriamus sunkumus. Pati prie jūros gyvenanti moksleivė tikino labai apsidžiaugusi tokiu geru jos darbo įvertinimu.

„Konkurso tema man buvo labai artima, nes gyvenu Šventojoje, visai šalia Baltijos jūros. Savo laišku kviečiau žmones atkreipti dėmesį į Baltijos jūros taršą, nes noriu, kad vanduo būtų labiau mylimas ir tausojamas“, – sakė G. Petrauskaitė.

Pirmąją vietą tarptautiniame epistolinio rašinio konkurse laimėjo 15-metis čekas Danielius Korčakas, adresavęs savo laišką Oderio upei, tekančiai per Čekiją, Lenkiją ir Vokietiją. Antroji vieta skirta 14-metei Nazifai Farhat Hye iš Bangladešo, kuriai vanduo atrodo brangesnis už deimantus.

42-ą kartą rengtame epistolinio rašinio konkurse šiemet dalyvavo apie 1,5 milijono moksleivių iš 60 šalių. Lietuvoje nacionaliniame konkurso etape dalyvavo per šimtą šalies mokyklų, kurios bendrai pateikė 120 darbų.

Tarptautinį jaunimo epistolinio rašinio konkursą nuo 1971-ųjų rengia Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO.

Lietuvoje epistolinio rašinio konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi