Lietuvoje

2018.12.11 08:36

Iš naujo derėsis dėl streikuojančių mokytojų

Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) naujai sukurta darbo grupė pradeda derybas su švietimo profsąjungomis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo ir daugiau kaip mėnesį streikuojančių pedagogų reikalavimų. Andriaus Navicko vadovaujama profsąjunga tikisi, kad greitai bus pasiektas susitarimas.

Streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas sako, kad beveik dvi savaites ministerijoje esantys pedagogai iki Kalėdų pastate tikriausiai neužtruks, iki tol tikimasi susitarti.

Mokytojai teigia matantys, jog situaciją bandoma spręsti. Su švietimo profsąjungomis susitinkantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis laikinai eina švietimo ir mokslo ministro pareigas vietoj atstatydintos Jurgitos Petrauskienės. Anksčiau jis žadėjo kalbėtis su pedagogais ir stengtis suvaldyti situaciją.

Streikuojantys mokytojai reikalauja keisti etato struktūrą, mažinti mokinių skaičių klasėse bei penktadaliu didinti pedagogų atlyginimus. Vyriausybė skaičiuoja, kad tam prireiktų 300 mln. eurų, kai kurie ekonomistai įvardija keliskart mažesnius skaičius.

Streikuojanti profsąjunga įsitikinusi, jog jų reikalavimus įgyvendinti įmanoma.