Lietuvoje

2018.12.11 06:55

Kručinskų vaikų paėmimo istorijoje – dar vienas posūkis: netikėtai prabilo nauji liudininkai

Kauno apygardos teismui paskelbus, kad žemesnės instancijos, Kauno apylinkės teismas teisėtai leido paimti du vaikus iš Gintaro ir Eglės Kručinskų namus, naujienų portalui lrytas.lt pavyko sužinoti naujausias šios istorijos detales.

E. Kručinskienei iškeltoje baudžiamojoje byloje dėl viešosios tvarkos pažeidimo, mažamečio sveikatos sutrikdymo ar jam sukelto fizinio skausmo atsirado nauji liudininkai, kurie pateikė skirtingą incidento paveikslą.

2 metų berniukas ir jo 3 metų sesė buvo išvežti iš namų ir beveik mėnesiui įkurdinti pas globėjus, kai rugsėjo 29 dieną su atžalomis pasivaikščioti išėjusi E. Kručinskienė ėmė drausminti į gatvę išbėgusį jaunėlį.

Po nesėkmingų mėginimų paaiškinti vaikui žodžiais, moteris praeivių akivaizdoje sudavė sūnui per rankas ir sėdmenis.

Aplinkinių reakcija buvo nevienoda – vienas vyras ėmė filmuoti E. Kručinskienę, sekti jai iš paskos ir priekaištauti, o kita įvykį mačiusi pora kalbėjo priešingai.

„Šie žmonės patvirtino, kad mano žmona sudavė vaikui, bet jie neįžvelgė jokio smurto, jų nešokiravo Eglės elgesys. Eglė nesielgė šiurkščiai. Ji buvo tik išsigandusi, kad sūnaus nepartrenktų mašina, nestipriai sudavė jam per rankytę ir storą kombinezoną“, – pasakojo G. Kručinskas.

Portalo lrytas.lt žiniomis, paskutiniai liudininkai jau davė parodymus. Pastarųjų žodžiai gali būti svarūs teismui priimant spendimą E. Kručinskienės byloje.

Tuo tarpu pirmoji liudininkų pora – įvykį filmavęs vyras ir jo žmona – buvo papildomai apklausti, o jų pozicija E. Kručinskienės atžvilgiu tapo dar griežtesnė.

Pasak G. Kručinsko, per šią apklausą sudavimų per sėdmenis skaičius nuo išaugo nuo keturių iki šešių kartų.

„Byla buvo papildyta straipsniu dėl viešosios tvarkos pažeidimo, remiantis filmavusio vyro ir jo sutuoktinės žodžiais, kad įvykis juos šokiravo, sukėlė stresą“, – pasakojo mažylių tėvas.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Alina Jakavonienė aiškino, kad šeimoje buvo smurto įrankiai, kuriais vėliau buvo įvardintos rykštelės. Tačiau kaltinamajame akte apie jų egzistavimą neužsimenama.

Berniuko ir mergaitės paėmime dalyvavęs, už sunkų nusikaltimą neišnykusį teistumą turintis Kauno vaikų teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Teodoras Ismailovas patvirtino prokurorams, kad apsilankymo metu pas Kručinskus nematė jokių rykštelių.

Pareigūnai pripažino, kad byloje nėra daiktų, kurie galėjo būti panaudoti prieš vaikus.

Kauno apylinkės teismas E. Kručinskienės bylą pradės svarstyti sausio pradžioje.

Sutuoktiniai nėra asocialūs, anksčiau į teisėsaugos akiratį pakliuvę niekada nebuvo.

Atsisakė tėvystės kursų

Kručinskams vaikai buvo sugrąžinti spalio pabaigoje, atsakingoms institucijoms surengus specialų posėdį.

Šiuo metu jie yra intensyviai stebimi, į namus atvyksta socialiniai darbuotojai.

Tiesa, pirmadienį G. Kručinskas pareiškė, jog specialistai bus priimti tik lauke prie durų, nes juos pamatę vaikai esą patiria stresą.

Sutuoktiniai pastaruoju atsisakė lankyti tėvystės kursus, kadangi juose dėstomi dalykai nesutampa su Kručinskų požiūriu į vaikų auginimą: „Pavyzdžiui, teigiama, kad vaikai nepriklauso tėvams, senatvėje tėvai neturėtų prašyti atžalų paramos. Susidaro įspūdis, kad tėvai atlieka tik donorų roles“.

Teismų ir vaikų teisių apsauga besirūpinančių įstaigų atstovų nuomone, mažamečiai iš Kručinskų buvo paimti teisėtai, atsižvelgus į jiems keliamą grėsmę.

„Vaikams nebuvo jokio pavojaus. Jie tiesiog buvo pagrobti“, – tvirtino G. Kručinskas.

Pasak kauniečio, vaikai svetimoje aplinkoje patyrė didžiulį stresą: „Dabar vyresnėlė kiekvieną dieną sako, kad atsiprašytume jai už „tetas“ iš institucijų. Sužinojome, kad jaunėlis verkdamas po globėjos namus ieškodavo mamos“.