Lietuvoje

2018.12.10 19:22

Profesinių sąjungų mitingas savaitgalį valdžios planų nekeičia: tokie veiksmai mokytojų nedžiugina

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.10 19:22

Po protesto akcijos „Paskutinis skambutis“ pirmadienį prie Švietimo ir mokslo ministerijos – jau kalėdinė ramybė. Tačiau viduje nuotaikos toli gražu ne šventiškos. Pedagogų ministerijoje jau mažiau, nes išėjus ir ministerijos jiems jau leidžiama grįžti.

„Mes jau galime išeiti į miestą, įkvėpti gryno oro, nes šešias paras buvome uždaryti – negalėjome niekur išeiti. Tad sveikata negaliu sakyti, kad sušlubavo, bet išėjus į lauką gerokai kojos drebėjo“, – sako Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokytoja Elvyra Kasperavičienė.

Laikinai švietimo ir mokslo ministro pareigas einantis Rokas Masiulis mokytojams pažadėjo, kad netrukus derybas pradės speciali darbo grupė, tačiau pedagogai nesupranta, kodėl tai vyksta dar ne iki jau antradienį numatyto biudžeto priėmimo. Mat kol kas mokytojų prašymas skirti papildomų pinigų į jį neįtrauktas.

„Nelabai tenkina pažadas, juk buvo ir kitas pažadas – ieškoti ir vidinių rezervų. Užsiminta, kad vyriausybė jų irgi ieško, tai gal kažkas aiškesnio bus“, – aiškina Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vicepirmininkas Vytautas Silvanavičius.

Dėl mokytojų padėties valdžiai skambintas paskutinis skambutis, panašu, kaip žadintuvas nesuveikė. Vienas iš protestuotojų reikalavimų – nukelti biudžeto priėmimą. Premjeras abejoja, ar mitinge buvo apie 6 tūkst. žmonių.

„Tiek žmonių nebuvo, tačiau kiek žmonių bebūtų, jie savo nuomonę išreiškė“, – dėsto Saulius Skvernelis.

Opozicija siūlo biudžeto priėmimą bent jau atidėti savaitei – per ją pasiekti susitarimą su švietimo profsąjunga. Valdantieji to nesvarsto.

„Bent jau atverti langą, kad būtų pradėta diskusija. Jeigu tai neprasidės, akivaizdu, kad tai būtų visiškas ignoravimas ir nesitaikstymas su realybe, kuri yra už lango“, – mano TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Kad reikia nukelti biudžeto priėmimą, opozicija nesėkmingai bandė įtikinti Seimo pirmininką.

Net ir visai opozicijai nepritarus biudžetui, auksiniai tampa lenkų rinkimų frakcijos atstovų balsai: Lietuvos lenkų politikai pasiryžę balsuoti už biudžetą.

Plačiau – Aistės Valiauskaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.