Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.10 17:41

Prezidentės pataisos dėl etatinio mokytojų apmokėjimo pajudėjo: svarstys Seimo komitetas

Ineta Nedveckė, LRT.lt 2018.12.10 17:41

Pirmadienį parlamentarai pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktoms su mokytojų etatiniu apmokėjimu susijusioms įstatymų pataisoms. Iš 101 balsavime dalyvavusių Seimo narių už balsavo 95, prieš – 1, susilaikė 4. 

Gruodžio 13 dieną įstatymo projektas bus svarstomas Seimo švietimo ir mokslo komitete. Kad įstatymo projektas įsigaliotų, Seimas jam turės pritarti dar 2 kartus.

Respublikos prezidento vyriausioji patarėja Rūta Kačkutė iš Seimo tribūnos kalbėjo, kad etatinis apmokėjimas reikalingas, bet jo įvedimui nebuvo tinkamai pasiruošta. 

„Akivaizdu, kad reikia kuo skubiau visiems susitelkus ieškoti neatidėliojamų sprendimų“, – pabrėžė ji, pristatydama projektą.

Mantas Adomėnas kalbėjo, kad pataisos iš esmės padėties nepagerins. Jis klausė, ar nebūtų protingiau dabartinę tvarką atšaukti ir rugsėjui paruošti naują? Pasak patarėjos, etatinis apmokėjimas yra reikalingas ir tai ne tik jos, bet ir mokytojų profsąjungų nuomonė, todėl atsisakyti jo apskritai būtų klaida. 

R. Kačkutė pabrėžė, kad finansinės padėties pataisos nekeis, bet įneš daugiau aiškumo į etatinį apmokėjimą. 

Edmundas Pupinis klausė, kam reikalingas toks žaidimas, jeigu jis iš esmės problemų nesprendžia. Jis ragino už projektą nebalsuoti.

„Prezidentė ėmėsi veiksmų savo kompetencijos ribose“, – kalbėjo patarėja, pabrėždama, kad prezidentė ragina vyriausybę imtis veiksmų, kurie yra šios institucijos kompetencija.

Įstatymų pataisos, pasak prezidentūros, siūlo lengvesnę etatinio darbo užmokesčio struktūrą, pagal kurią nustatomos dvi mokytojų veiklos kategorijos – viena, susijusi su pamokomis bei pasirengimu joms, kita – su vadovavimu klasei, veikla mokyklos bendruomenėje ir paties mokytojo profesiniu tobulėjimu.

„Šios pataisos sudarys sąlygas lengviau taikyti etatinį apmokėjimą, neleis manipuliuoti mokytojų darbo užmokesčiu ir mažins atotrūkį tarp skirtingo lygmens mokyklų. Švietimo ir mokslo ministerija turės patvirtinti darbo grafiko sudarymo taisykles“, – rašoma prezidentūros pranešime spaudai. 

Įstatymų pataisos, pasak prezidentūros, nepareikalaus papildomo finansavimo iš biudžeto.

Prezidentė šias pataisas siūlė svarstyti ypatingos skubos tvarka, siekiant kuo greičiau atsižvelgti į švietimo profesinių sąjungų ir ekspertų siūlymus, stabilizuoti padėtį mokyklose bei tinkamai apginti švietimo bendruomenės interesus įgyvendinant etatinį apmokėjimą. Skubos tvarkai Seimas pritarė bendru sutarimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi