Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Linkevičius: Premjeras dėl ambasadorių išsakė savo asmeninę nuomonę

ELTA 2015.09.08 13:45

Premjeras, pareikšdamas nepasitikėjimą į šnipinėjimo skandalą patekusiems ambasadoriams Artūrui Žurauskui ir Renatui Juškai, išsakė savo asmeninę nuomonę, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Premjeras, pareikšdamas nepasitikėjimą į šnipinėjimo skandalą patekusiems ambasadoriams Artūrui Žurauskui ir Renatui Juškai, išsakė savo asmeninę nuomonę, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Ministras Primininkas išsakė savo grynai asmeninę poziciją, ne kaip pareigūnas. Aš negaliu už Premjerą kalbėti, jis, matyt, pats tai paaiškins, bet jis tikrai vadovaujasi ne tyrimo rezultatais, nes jų dar nėra“, - antradienį „Žinių radijui“ sakė L. Linkevičius.

„Ambasadoriaus pareigos yra tokios ypatingos pareigos, tai ne tik diplomatinė tarnyba, bet tai yra aukščiausias diplomatinis paskyrimas, ir iš tiesų valstybės vadovai turi jais pasitikėti, manau, logiška“, - pridūrė užsienio reikalų ministras.

ELTA primena, kad pirmadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė, jog į skandalą dėl pokalbių įrašų patekę Lietuvos diplomatai – ambasadorius Azerbaidžane Artūras Žurauskas ir ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška – prarado jo pasitikėjimą.

„Šiandien kalbėjausi su Prezidente šituo klausimu ir noriu pasakyti, kad šitie ambasadoriai yra praradę pasitikėjimą“, – sakė Premjeras.

Paprašytas patikslinti, ar ambasadoriais nepasitiki ir šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas patikslino, kad pareiškė savo asmeninę poziciją.

„Kol kas kalbu už save, bet su Prezidente buvo sutarta, kad artimiausiu metu bus priimti sprendimai“, – tikino Premjeras.

Kaip jau skelbta, Lietuvos diplomatai – ambasadorius Vengrijoje R. Juška, ambasadorius Azerbaidžane A. Žurauskas, URM Rytų Europos ir Vidurio Azijos departamento direktoriaus pavaduotojas Zenonas Kumetaitis bei URM pareigūnas Gediminas Kasputis – pateko į skandalą dėl internete paviešintų tariamų jų pokalbių įrašų.

Įrašai „youtube.com“ svetainėje paskelbti liepos 8-ąją, nors pokalbiai esą vyko balandį.

Netrukus po įvykio ambasadorius A. Žurauskas įteikė atsistatydinimo pareiškimą, jis kol kas nėra patenkintas.