Lietuvoje

2018.12.09 16:50

J. Petrauskienės pareigas perėmęs R. Masiulis ŠMM nakvojantiems mokytojams leido išeiti ir grįžti

Prieš akcijos „Paskutinis skambutis“ dalyviams susikimbant rankomis prie Švietimo ir mokslo ministerijos pastato stoviniavo ne tik vienas organizatorių Andrius Navickas, bet ir švietimo ir mokslo ministro pareigas laikinai einantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Mokytojai sveikino ir A. Navicką, reiškė jam palaikymą, kvietė atvykti nakvoti. O R. Masiulio jie nepuolė kalbinti, nors valdžia buvo čia pat.  

– Jūs turbūt tikėjotės, kad mokytojai ateis kalbėtis su jumis, bet to nematyti? – paklausė R. Masiulio portalas lrytas.lt

– Aš jau anksčiau daug kalbėjausi su mokytojais. Buvau nuėjęs ir šiandien prie minios pasišnekėti, sutiko mane normaliai, net plojimai buvo girdėti. Reikia suprasti, kad tai yra įsisenėjusi problema ir mokytojų nepasitenkinimas, galima sakyti, suprantamas.

Kita vertus, tai nėra vienintelė visuomenės grupės, kuriai nėra lengva. Valstybė stengiasi kiek gali, mėgina spręsti problemas etapais. Šie metai buvo skirti pensijoms, vaiko pinigams, medikų, iš dalies švietimo darbuotojų atlyginimams didinti. Galiu pasakyti, kad šitas mitingas, streikas ar kaip jį pavadintum, yra sukrėtimas.

 Jūs šią akciją vadinte sukrėtimu?

– Lietuvoje tai nėra įprasta. Galbūt šioje srityje bus pradėta greičiau ieškoti vidinių resursų.

 – Šioje srityje ar ir kitose?

– Šioje, švietimo srityje, tai tikrai. Pradedame inventorizuoti tas sritis, kuriose gali būti korupcijos apraiškų, neefektyvumo. Stengsimės kiek įmanoma šį darbą spartinti. Bus ateityje streikų ar ne – šitas darbas privalo būti daromas.

– Kiek žinoma, jūs savaitgalį jau leidote mokytojams išeiti iš Švietimo ir mokslo ministerijos, o paskui sugrįžti. Ar daug mokytojų pasinaudojo tokia galimybe?

– Sutarėme, kad derybos efektyvesnės, jeigu mokytojai bus pailsėję. Todėl mokytojai gali eiti namo, išsimiegoti ir grįžti į ministeriją derėtis. Kad nebūtų sakoma, jog ministerija yra kalėjimas. Vienintelis dalykas, kurio prašėme, – kad nesikeistų mokytojų skaičius. Jau spėjau įsitikinti, kad su mokytojais vyksta labai sveikas ir normalus dialogas.