Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.09 15:09

ŠMM esantys mokytojai: nuotaikos šventinės

Kelios dešimtys profesinių sąjungų turėtų dalyvauti mokytojus palaikančioje protesto akcijoje, Vilniuje. Protesto organizatoriai ragina vyriausybę pradėti derybas su profesinėmis sąjungomis ir stabdyti biudžeto priėmimą. Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) esantys mokytojai DELFI sakė, kad jų nuotaikos prieš mitingą – šventinės.  

Organizatoriai prognozuoja, kad proteste dalyvaus iki 10 tūkst. žmonių. Planuojantys dalyvauti proteste piktinosi, kad nors protestas, kaip skelbiama, bus taikus, viešąsias erdves stebės daug ginkluotų pareigūnų. 
Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis atstovas LRT RADIJUI tvirtino, kad policijos pareigūnai yra ginkluoti kaip įprasta patruliavimo viešosiose vietose metu. 

„Kadangi mitingas yra taikus, policija yra pasiruošusi, tad tikrai manau, kad pareigūnai padės žmonėms, užtikrins viešąją tvarką. Jei reikės kažkokios pagalbos, policijos pareigūnai tikrai pagelbės. Turime atitinkamą rezervą, jei kažkas atsitiktų. Iš esmės, manau, kad kiek reikės užtikrinti viešąją tvarką, tiek policijos ir bus“, – LRT RADIJUI sakė R. Matonis ir priminė, kad dalyviai nekeltų įtampos.

Pas mokytojus atėjo Švietimo ateities forumo vadovė dr. Vilija Targamadzė. ŠMM taip esantis Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sakė, kad nors yra nerimo, bet jie visada žinojo, ką daro.

„Kovojome už šviesą, norėjome, kad mūsų vaikams gerėtų sąlygos, ir tai mums teikia stiprybės“, – sakė jis. Paklaustas, kaip, jo nuomone, baigsis ši akcija, jis prognozavo, kad baigsis puikiai.

„Čia susirinks tėvai, mokiniai, mokytojai, visi bus susikaupę, rimti ir nekils kažkokių nesklandumų, nėra to buvę. Jei kažkas norės kelti sumaištį, yra nemažai policijos, padės užtikrinti tvarką. Turbūt valdžia mato, koks didelis visuomenės palaikymas, žino, kiek daug gali ateiti žmonių, todėl bandoma atbaidyti tuos žmones, kurie suabejos, kad gali būti kažkokių nesusipratimų ir bijos ateiti. Bet, manau, tai jų nepaveiks, nes čia reikėtų laikyti net ne protestu, o visuomenės teigimu ir palaikymu tos tiesos ir gėrio siekimo“, – kalbėjo A. Navickas.

ŠMM esantys mokytojai sakė, kad jie yra vieningi, jų ryžtas nesumažėjęs, o nuotaika gera. „Tik patiriame didelius emocinius krūvius, nuo visiško niekinimo ir žeminimo, iki žmogiško kalbėjimo, negaliu suvokti, kaip gali vyriausybėje žmonės taip skirtingai reaguoti ir skirtingai kalbėti“, – stebėjosi viena iš mokytojų. Kita mokytoja pridūrė, kad jie visi stengiasi dėl vaikų ir nori kuo greičiau pasiekti savo tikslų ir grįžti į mokyklas. Dar viena mokytoja, ministerijoje esanti jau dvylika dienų, sakė jaučianti didžiulį artimųjų ir visuomenės palaikymą.

„Džiugu, kad pamažu bunda pilietinė visuomenė, nes tai nėra istorija apie mokytoją, tai yra istorija apie visus, kurių negirdi, su kuriais nesikalba, pagaliau suprantama, kad žmonės, kuriuos mes išrinkome, turi mus girdėti. Tikiuosi, šiandien bus postūmis mūsų visai kitokiai, brandesnei šaliai“, – kalbėjo ji.

Protesto akciją „Paskutinis skambutis“ iniciavusio Andriaus Tapino teigimu, streikuojančius pedagogus sekmadienį palaikys atstovai iš 50 profesinių sąjungų. Organizatoriai ragina vyriausybę suplanuoti derybas su profesinėmis sąjungomis, stabdyti mokesčių reformą ir kitų metų biudžeto priėmimą, taip pat atrasti lėšų mokytojų atlyginimams kelti.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas ragina mitinge dalyvausiančius gyventojus laikytis rimties. 11-ą dieną Švietimo ir mokslo ministerijos nepalieka streikuojantys mokytojai, beveik mėnesį dalyje mokyklų tęsiasi streikai. Juos iniciavusi profesinė sąjunga reikalauja penktadaliu didinti mokytojų atlyginimus, didinti nekontaktinių valandų skaičių ir mažinti klases.

Premjeras tokius reikalavimus vadina neįgyvendinamais, nes, pasak jo, tam kitąmet reikėtų 300 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi